Що означає “припинення допомоги США Україні”: без чого доведеться воювати ЗСУ

Від початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року США надали Україні військову допомогу на суму $66,5 мільярда, а також понад $50 мільярдів фінансової підтримки

Якщо адміністрація Дональда Трампа таки вирішить зупинити підтримку України, ключовим стане те, як саме буде реалізовано це “припинення”. Від цього напряму залежить здатність Києва продовжувати боротьбу з агресором. Як інформує портал "Коментарі", про це пише CSIS.

В публікації зазначається, що йдеться не лише про припинення нових поставок: спектр дій може варіюватися від повного згортання військової та розвідувальної підтримки, включно із забороною союзникам передавати Україні техніку, пов’язану з американськими технологіями, до часткового обмеження подальших поставок, що також матиме серйозні наслідки.

Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення російських військ у лютому 2022 року США надали Україні військову допомогу на суму $66,5 мільярда, а також понад $50 мільярдів фінансової підтримки. Хоча технічно ця допомога призначена Україні, близько 90% військових витрат були спрямовані на закупівлі в самих Сполучених Штатах – для виготовлення нової зброї або заміни тієї, що вже передана Києву зі складів Пентагону. Загалом приблизно 60% усіх коштів витрачаються в США, 25% – безпосередньо в Україні, а ще 15% - на контракти та логістику в інших країнах.

Читайте також на порталі "Коментарі" - незважаючи на позицію президента США Дональда Трампа, який нібито наразі не готовий розглядати введення нових санкцій проти РФ в американському Сенаті панують зовсім інші настрої. Там помітно зростає нетерплячість щодо введення санкцій проти Росії. Двопартійний законопроєкт республіканця Ліндсі Грема і демократа Річарда Блументаля зібрав підтримку вже 81 сенатора зі 100. В ці дні у Вашингтоні обʼєднати стількох сенаторів довкола якоїсь ідеї – завдання вкрай непросте. Про це у себе у Facebook повідомив колишній журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш.