Секрет кольору обличчя Трампа: чому його шкіра помаранчева

Основні причини, чому Дональд Трамп має нетиповий жовто-помаранчевий колір шкіри.

Зовнішній вигляд Дональда Трампа, зокрема жовтуватий або навіть помаранчевий відтінок шкіри, привертає увагу громадськості. Через це у США Трампа інколи називають "Мандариновий торнадо", "Манго Муссоліні" або "Президент Чито" посилаючись на характерний колір чипсів Cheetos. Портал "Коментарі" підібрав основні фактори, які можуть пояснити, чому колір шкіри Трампа виглядає саме так.

Освітлення

У 2019 році Трамп виступив перед прихильниками у Балтиморі, де розкритикував освітлення. Трамп сказав, що "Світло не годиться. Я завжди виглядаю помаранчевим. І ви теж". Коментар викликав сміх в аудиторії, хоча не було зрозуміло, це був жарт чи серйозна критика. Фотографи вказують, що освітлення справді може впливати на те, як шкіра виглядає на фото чи в телевізорі, однак такий ефект поширюється на всі предмети, а не лише на обличчя, як у випадку з Трампом.

"Ви бачите, що навіть коли його зуби білі, його шкіра оранжево-червона. Це точно не освітлення", - пояснює фотограф-портретист Тамзін Сміт.

Солярій

Одна з найпопулярніших версій кольору шкіри Трампа передбачає часте використання солярію. Зокрема, про це у своїй книзі писала колишня помічниця у Білому дому Омароза Ньюман. Цю ідею також підтверджує той факт, що шкіра навколо очей Трампа виглядає світлішою, ніж решта обличчя, можливо, через захисні окуляри, які одягають у солярії. Однак у Білому домі заперечили цю гіпотезу та вказали, що рум’яний тон шкіри Трампа завдячує "хорошим генам".

Використання автозасмаги та косметики

Ще одна правдоподібна теорія полягає у тому, що Трамп використовує креми або лосьйони для автозасмаги. Провідна дерматологиня Тіна Альстер, яка лікувала чиновників у Білому домі зазначила, що Трамп використовує такі засоби для свого вигляду. Візажист Джейсон Келлі вважає, що жовтувато-оранжевий відтінок шкіри Трампа пояснюється надмірним нанесенням бронзатора, який призначений для надання засмаглого вигляду. Крім того, за його словами, Трамп зазвичай робить макіяж наодинці.

"Коли я бачу його, я бачу лінію окисленого бронзатора навколо його лінії волосся. Бронзер не слід наносити від чола до підборіддя. Він призначений для контурування обличчя. Якщо все це нанести, ти станеш помаранчевим", - пояснює Келлі.

Дональд Трамп. Фото: William Moon/White House Photos

Психологічний ефект

Американська фоторедакторка Емілі Елсі запропонувала оригінальну теорію щодо кольору шкіри Трампа. Інтенсивність відтінку безпосередньо пов’язана з рівнем стресу політика. За її словами, коли Трамп вступив на посаду у 2017 році, він був менш помаранчевим, але з плином часу став наносити усе більше бронзера.

"Чим більше стресу... тим більше макіяжу. Коли він перестав бути президентом, макіяж знову з’являвся лише перед камерами. Але здебільшого його пом’якшили. Потім сталося щось цікаве. Після дебатів Трампа з Байденом у червні 2024 року макіяж майже зникає", - говорить Елсі та вказує, що перемога тоді була в кармані у Трампа.

Однак, коли Байден знявся і в опитуваннях лідирувала Гарріс, Трамп знову ставав жовтішим, а до кінця кампанії його шкіра помітно темнішала.

Дональд Трамп за кілька днів до виборів у США. Фото: AP

Стиль Трампа

Можливо, Трамп свідомо прагне виглядати засмаглим, оскільки вважає це ознакою здоров’я і впевненості. Як повідомляють американські ЗМІ, він ще до початку політичної кар’єри надавав перевагу виразній зовнішності, що привертала б увагу публіки. Зокрема, колишні однокласники Трампа описували його як шанувальника ультрафіолетових променів, а також людину, яка ходила на "пляж" вставляючи лампи для засмаги в кожну розетку. В деяких випадках жовтуватий колір шкіри може також залежати від індивідуальних генетичних особливостей або специфіки харчування, хоча такі причини, ймовірно, менш суттєві в його випадку.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про особисту трагедію Дональда Трампа, через яку політик не вживає алкоголь.

Також "Коментарі" писали про американця, який мав синій колір шкіри.