Сенатор-республіканець розкрив, яку зовнішню політику буде вести Трамп

Сенатор Рубіо заявив, що республіканці повинні бути прагматичними та мудрими

Із перемогою Дональда Трампа на президентських виборах Сполучені Штати вступають у період "прагматичної зовнішньої політики", заявив сенатор-республіканець із Флориди Марко Рубіо в ефірі CNN.

Зокрема, Рубіо підкреслив, що США повинні бути "надзвичайно прагматичними та мудрими" в питаннях зовнішніх інвестицій і в підході до міжнародних викликів. Коментарі сенатора пролунали на тлі поглиблення зв’язків між Росією, Північною Кореєю, Іраном і Китаєм, зазначає видання The Hill.

За оцінками видання, ці заяви Рубіо можуть дати уявлення про пріоритети республіканців у зовнішній політиці, особливо з огляду на те, що партія має взяти під контроль Сенат у січні. Європейські та азійські союзники США висловлюють побоювання щодо можливого зниження ролі Штатів на світовій арені в умовах другого терміну Трампа.

Рубіо не став коментувати ймовірну причетність Москви до змови з надсилання вибухових пристроїв авіапоштою, але підкреслив важливість протидії російській гібридній війні в Європі та НАТО. Він заявив, що Росія здійснювала диверсійні операції на території Європи, спрямовані проти країн, які підтримують Україну, і наголосив, що боротьба з такими діями має стати одним із пріоритетів нової адміністрації Трампа.

"Ми знаємо, що росіяни брали участь у спробах диверсійних операцій по всій Європі, щоб завдати збитків європейським країнам, які допомагають Україні, і я думаю, що це сфера, на якій ми повинні зосередитися, і яку адміністрація Трампа зробить пріоритетом", - сказав сенатор.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп на посаді президента зніме всі обмеження у тому числі на експорт нафти та газу з США та Канади, які наклав Джо Байден, коли прийшов до влади. Через це Росія та Іран могли більш менш спокійно торгувати своєю нафтою. Тепер лавочка закривається. Тобто проблеми в економіці у цих країнах підуть косяками. Ціна менше 50 доларів — це вже клінічна смерть російської економіки на декілька років. Окрім того, Трамп буде розривати економіку Китаю різними обмеженнями та митами, щоб провести реіндустріалізацію США. Втім, новий президент США також буде тиснути і на Європу з метою збільшення допомоги Україні та збільшення витрат на оборону. Плюс деякі мита на їх товари скоріш за все теж запровадить.