США та Китай посварилися в ООН через війну в Україні: що сталося
У США закликали всі країни, включно з Китаєм, припинити експортувати в РФ товари подвійного призначення.
Під час засідання Ради Безпеки ООН, присвяченого ситуації в Україні, виконувачка обов’язків постійного представника США при ООН Дороті Ши звернулася до Китаю із закликом припинити підтримувати російську агресію проти України. У відповідь представник Китаю звинуватив Вашингтон у спробах перекласти відповідальність, передає Reuters.
Ши наголосила, що всі держави, включаючи Китай, мають зупинити експорт до Росії товарів подвійного призначення. За оцінкою США, такі поставки сприяють посиленню російського військово-промислового комплексу та дозволяють Росії здійснювати атаки на Україну.
У свою чергу, заступник постійного представника Китаю при ООН Ген Шуан заперечив ці закиди, наголосивши, що Китай не є стороною конфлікту та не розпочинав війну в Україні.
"Китай ніколи не постачав летальну зброю та завжди ретельно контролює товари подвійного призначення, включаючи експорт дронів", — підкреслив він.
Крім того, Ген Шуан закликав Сполучені Штати припинити перекладати відповідальність за російсько-українську війну на інші держави та наголосив, що США мають "відігравати більш конструктивну роль у сприянні припиненню вогню".
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Китай постачає Росії під виглядом холодильників. Пекін секретно постачає через підставні компанії державному виробнику безпілотників у Росії під маркуванням "промислові холодильні установки", щоби обійти західні санкції. про це пише "Reuters", з посиланням на власні джерела в європейських органах безпеки та документи, що включають контракти, рахунки-фактури та митні документи.
Автори публікації зазначають, ці поставки дозволили російському виробнику зброї "Купол" наростити виробництво ударних безпілотників "Гарпія А1", незважаючи на посилення санкцій США та ЄС, що сталося у жовтні. Внутрішній документ підприємства "Купол" показав, що компанія підписала контракт із Міністерством оборони Росії на виробництво понад 6000 "Гарпій" цього року, порівняно з 2000 у 2024 році. У документі зазначено, що до квітня вже було поставлено понад 1500 безпілотників.