Трамп хоче співпрацювати з Китаєм і РФ: як буде вирішувати "проблему" України

Трамп і лідери Європи мають різне бачення щодо завершення війни в Україні

Колишній президент США Дональд Трамп зосереджений на якнайшвидшому укладанні угод, що принесуть йому геополітичні переваги та зміцнять його позиції на міжнародній арені. Таку думку висловив журналіст Орест Сохар в ефірі телеканалу Еспресо.

За словами журналіста, Трамп намагався запросити лідера Китаю на свою інавгурацію, що свідчить про його наміри вирішувати ключові глобальні проблеми спільно з Пекіном. Це рішення є вимушеним, оскільки більшість його європейських союзників підтримують зв'язки з Китаєм напряму або через Росію. Серед таких політиків — Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини, та словацький лідер Роберт Фіцо.

Сохар наголосив, що бачення Європи та Трампа щодо майбутнього значно різняться. Європейські лідери концентруються на питаннях безпеки після завершення війни в Україні, тоді як Трамп прагне досягти угоди, яка відкриє нові можливості для співпраці з Китаєм та Росією і зменшить фінансовий тягар підтримки України для США, переклавши його на європейські країни.

"Для Трампа важливо знайти конфігурацію, яка дозволить швидко досягти угоди. Він хоче виглядати переможцем і не допустити, щоб Україна виглядала приниженою чи програвшою, бо якщо українці будуть постійно невдоволені угодою, Трамп отримає багато негативу від Європи", - підкреслив журналіст.

На його думку, угорський прем'єр Віктор Орбан став неформальним посередником між Трампом, Європою та Росією. Орбан активно контактує з Трампом і водночас має "кредит довіри" у Путіна, що дозволяє йому просувати можливий компроміс.

"Можна сказати, що "китайську формулу" можна замінити угорською, яка незабаром буде запропонована Трампу як узгоджена позиція великої частини Європи і Росії. Питання в тому, як поведе себе Трамп", - додав Сохар.

Він також припустив, що Трампу вдасться досягти тимчасового припинення вогню на один-два роки. За цей час сторони намагатимуться визначити нову конфігурацію європейської безпеки. Водночас Трамп не готовий прийняти європейський підхід, зокрема ідею введення миротворчого контингенту в Україну, оскільки це суперечить інтересам Путіна.

"Його рішення буде ухвалене після завершення всіх тіньових переговорів. Трамп хотів би прийняти рішення разом з Сі, оскільки він є найкращим гарантом поведінки Путіна. Путін намагається поводитися з Трампом як рівноправний партнер. Трамп охочіше розмовляв би з лідером Китаю. Якщо Китай відмовиться спілкуватися з Трампом на цю тему, рішення буде ухвалене у січні після інавгурації", - вважає Сохар.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп послав чіткий сигнал Путіну.