Трамп надіслав Путіну з нагоди 9 травня неочікувані "подарунки"-сигнали

Трамп надіслав два чіткі сигнали Путіну, які мають змусити його задуматися про доцільність продовження війни проти України

Ілюзії мирного діалогу між США, Україною та Росією остаточно розвіялися — натомість Дональд Трамп визначається зі своєю стратегією щодо війни, вже надіславши кремлівському диктатору Володимиру Путіну два чітких сигнали. Зокрема, про це заявив засновник руху "Демократична Росія" Євген Савостьянов.

За його словами, підтримка України вигідна Вашингтону не лише як засіб тиску на Кремль, а й як інструмент протидії іншому стратегічному супротивнику — Китаю.

При цьому Савостьянов зазначив, що протягом останніх двох років інформаційний простір ряснів припущеннями та чутками про можливі перемовини між Україною та Росією. Втім, навіть на старті цього процесу було очевидно: жодного реального результату очікувати не варто. Сьогодні тема переговорів практично зникла з порядку денного.

"Переговори завершено. В оточенні Трампа зараз точиться боротьба двох стратегій — або повністю відмовитися від діалогу, або продовжити підтримку України", — наголосив він.

При цьому експерт звертає увагу: Трамп уже встиг надіслати Москві два важливі сигнали.

Перший, за його словами, рішення Білого дому готувати пакет військової допомоги Україні на суму близько 50 мільйонів доларів. На думку Савостьянова, обсяг допомоги поки що скромний, але це скоріше попередження Путіну: мовляв, якщо Росія продовжить агресію — обсяги зростуть.

Другий сигнал — підписання угоди про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна, що входить до ширшого пакету домовленостей у сфері корисних копалин. Цікаво, що в тексті угоди йдеться саме про повномасштабне вторгнення Росії, без натяків на "конфлікт" чи компромісні формулювання. Це, за словами Савостьянова, принципова позиція Трампа — називати речі своїми іменами.

"Більше того, у реалізації програм фонду не можуть брати участі країни, які підтримують Росію. Це ще один маркер — США позначають свої пріоритети та виключають із процесу потенційних союзників агресора", — додав він.

Савостьянов також нагадав, що одним із головних партнерів Росії залишається Китай — а отже, у Вашингтоні готуються до комплексного протистояння з Пекіном на всіх рівнях.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що свої вимоги до Путіна має і лідер Китаю.