Трамп разом з Конгресом США переглядають дружнє ставлення до Кремлі: з'явилися перші деталі

Небажання Путіна закінчити війну в Україні викликало розчарування в Трампа

Впродовж останніх шести місяців адміністрація президента США Дональда Трампа демонструвала обережність у підтримці Києва та відкритішу позицію щодо Москви, однак ситуація змінилася. Як повідомляє The Washington Post, наразі Білий дім схиляється до надання Україні додаткового озброєння, а Конгрес готує новий пакет санкцій проти Росії.

За інформацією видання, очільник Білого дому виявив невдоволення тим, що президент РФ не виявляє бажання обговорювати можливості припинення війни в Україні. Високопоставлений чиновник Білого дому повідомив, що Трамп погодився передати Києву частину запитуваної військової допомоги зі списку, який президент Володимир Зеленський особисто передав йому під час зустрічі в Гаазі минулого місяця.

"Існує загальне розчарування тим, що прогрес відбувається повільніше, ніж це можливо", – пояснив представник адміністрації, який побажав залишитися анонімним.

Посадовець уточнив, що під час саміту НАТО українська сторона порушила питання про конкретні зразки озброєння, і президент США погодився на їх передачу. Однак які саме системи маються на увазі, джерело не уточнило.

Видання зазначає, що глава держави Україна вже тривалий час звертається до США з проханням надати більше ЗРК Patriot, які є ключовим елементом протиповітряної оборони та захисту інфраструктури під час атак РФ.

Минулого тижня Білий дім заявив, що міністр оборони США Піт Хеггет ухвалив рішення не про повне припинення, а про часткове призупинення військової допомоги Україні. Згодом Хеггет уточнив, що постачання все ж продовжуються.

У червні Пентагон почав переглядати програму постачань в Україну після укладання меморандуму між Хеггетом, представниками Білого дому та деякими чиновниками міністерства оборони. Як пояснив джерело, цей документ не передбачав припинення допомоги, а був спрямований на уточнення деталей і перевірку кожного виду боєприпасів перед передачею.

Один із високопосадовців Міноборони США зазначив у коментарі:

"Якщо президент Сполучених Штатів прийме рішення надати озброєння Україні – ми готові це реалізувати. Якщо ж він вирішить припинити постачання – ми також готові до цього".

Крім того, двоє представників оборонного відомства на умовах анонімності підтвердили, що деякі боєприпаси могли бути не відправлені через необхідність чітко узгодити позицію вищих чиновників адміністрації.

Раніше в Конгресі США деякі лідери Республіканської партії висловлювали застереження щодо нових санкцій проти РФ. Тепер вони готові повернутися до їх обговорення.

"Президент Росії дав чіткий сигнал, що не готовий вести конструктивні перемовини для досягнення миру. Отже, настав час надіслати йому відповідне повідомлення", – заявив спікер Палати представників Майк Джонсон.

У новому законопроєкті про запровадження санкцій передбачено, зокрема, введення 500-відсоткових мит на імпорт до США з країн, що закуповують російську нафту, газ чи уран. Цей крок, на думку авторів документа, дозволить істотно обмежити доходи Росії від експорту енергоресурсів.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що нещодавні масовані обстріли території України можуть мати політичне підґрунтя, пов’язане із загостренням відносин між колишнім президентом США Дональдом Трампом та президентом РФ Володимиром Путіним. Таку думку висловив блогер і бізнесмен Роман Шрайк у своїй публікації, проаналізувавши масштабність атак та витрати з боку Росії.

За словами Шрайка, Кремль застосував рекордну кількість дронів, що значно перевищує рівень їхнього виробництва, а це свідчить про використання стратегічних резервів. Він вважає, що такі дії Москви можуть бути реакцією Путіна на недавні висловлювання Трампа.


Особливо вражаючими стали атаки 9 та 10 липня. У ніч на 10 липня Київ зазнав удару 397 дронів, із яких 204 були обманками. Напередодні, 9 липня, головною ціллю став Луцьк у Волинській області — загалом РФ випустила 728 ударних дронів. Крім того, використовувалися балістичні ракети "Іскандер-М", гіперзвукові "Кинджали" та крилаті ракети.