У США можуть заборонити TikTok: що відомо
Суд США відхилив запит TikTok на тимчасове припинення дії заборони США
Апеляційний суд США відхилив екстрену пропозицію TikTok заблокувати закон, який може заборонити додаток. Рішення означає, що TikTok тепер має негайно звернутися до Верховного суду, щоб припинити незавершену заборону. Про це пише Reuters.
Тепер TikTok має негайно подати запит до Верховного суду, щоб заблокувати або скасувати закон, який вимагатиме від китайської материнської компанії ByteDance відмовитися від додатка для коротких відео до 19 січня після апеляційного суду.
Зазначаэться, що TikTok і ByteDance у понеділок подали екстрене клопотання до Апеляційного суду округу Колумбія з проханням надати їм більше часу для розгляду своєї справи у Верховному суді США.
Компанії попередили, що без судового розгляду закон "закриє TikTok — одну з найпопулярніших мовних платформ у країні — для її понад 170 мільйонів користувачів щомісяця".
Але суд відхилив пропозицію, заявивши, що TikTok і ByteDance не ідентифікували попередній випадок, "у якому суд, відхиливши конституційний оскарження акту Конгресу, заборонив закону набирати чинності, поки розглядається у Верховному суді", - йдеться в ухвалі суду від п'ятниці.
Представник TikTok після винесення рішення заявив, що компанія планує передати свою справу до Верховного суду, "який має історію захисту права американців на свободу слова".
Відповідно до закону, TikTok буде заборонено, якщо ByteDance не відмовиться від нього до 19 січня. Закон також дає уряду США широкі повноваження забороняти інші іноземні додатки, які можуть викликати занепокоєння щодо збору даних американців.
Міністерство юстиції США стверджує, що "постійний контроль Китаю над додатком TikTok створює постійну загрозу національній безпеці".
TikTok стверджує, що Міністерство юстиції спотворило зв’язки додатка для соціальних мереж із Китаєм, стверджуючи, що його система рекомендацій щодо вмісту та дані користувачів зберігаються в США на хмарних серверах, якими керує Oracle (ORCL.N), відкриває нову вкладку тоді як рішення щодо модерації вмісту, які стосуються користувачів США, приймаються в Сполучених Штатах.
Рішення – якщо Верховний суд не скасує його – ставить долю TikTok насамперед у руки президента-демократа Джо Байдена щодо того, чи продовжити на 90 днів крайній термін 19 січня для примусового продажу, а потім обраного президента-республіканця Дональда Трампа, який вступить на посаду 20 січня.
Трамп, який безуспішно намагався заборонити TikTok під час свого першого терміну в 2020 році, заявив перед президентськими виборами в листопаді, що не дозволить заборонити TikTok.
Нагадаємо, портал "Коментарі" повідомляв, чи заборонять повністю Telegram в Україні.