У США тестують для використання роботів-собак для служби на кордоні

Південний кордон Сполучених Штатів межує з Мексикою

Директорат науки і технологій (S&T) запропонував Митній та прикордонній службі США (CBP) почати користуватися роботами-собаками на південному заході Америки. Через досить суворий ландшафт і екстремальні температури, які створюють небезпечні ситуації для патрулюючих кордон, провели тестування. Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішньої безпеки США (DHS). Південний кордон Сполучених Штатів межує з Мексикою. У відомстві вважають, що використання чотирилапих роботів буде розумним залученням ресурсів.

“Південна межа може бути несприятливим місцем для людини, тому робот може показати себе досить добре. Ця ініціатива під керівництвом S&T зосереджена на автоматизованих транспортних засобах спостереження землі, ми називаємо це AGSV. По суті, програму AGSV присвячено роботам-собакам", – розповіла керівниця програми відділу досліджень та розробок DHS Бренда Лонг.

Директор з продуктів Ghost Robotics Гевін Кеннелі зазначив, що робот, вага якого становить сто фунтів, було виведено саме для такої роботи. Чотириногий "звір" вміє перетинати всі типи природної місцевості, включаючи пісок, скелі та пагорби, а також створені людиною середовища, як сходи.

Відомство зазначило, що окрім погодних умов, як висока волога та спека, небезпека для прикордонників створює протиправну діяльність. Зокрема контрабанда людей, наркотиків, зброї або навіть зброї масового знищення, терористи, ворожі уряди та транснаціональні злочинні організації, пояснив агент Бретт Беккер з інноваційної групи CBP (INVNT). Директорат науки та технологій разом з CBP, Ghost Robotics працювали два роки над специфікаціями, розробкою та тестуванням можливостей.

Нагадаємо, роботи зробили лапароскопічну операцію на м'яких тканинах свиней без направляючої людської руки - значний крок до повністю автоматизованих операцій на людях. Розроблений командою дослідників Університету Джона Хопкінса, автономний робот Smart Tissue Autonomous Robot або STAR, описаний сьогодні у Science Robotics.