У США виступили із новою заявою щодо членства України в НАТО

У Вашингтоні вважають, що вступ України до НАТО в умовах триваючої війни є складним завданням

Членство України в НАТО стане можливим після завершення активної фази бойових дій на території країни. Про це заявив Майкл Карпентер, директор з питань Європи в Раді національної безпеки США, у своєму інтерв’ю, яке транслювалося в ефірі національного телемарафону, передає портал "Коментарі".

За його словами, найбільш надійною гарантією безпеки для України є інтеграція до Північноатлантичного альянсу.

"П'ята стаття Вашингтонського договору є найміцнішою і найзахищенішою формою гарантій, які можуть отримати країни. Її наявність має життєво важливе значення для України", – підкреслив високопосадовець Білого дому.

Водночас він зазначив, що вступ України до НАТО в умовах триваючої війни є складним завданням. Для цього знадобиться значна політична воля та консенсус між усіма 32 країнами-членами Альянсу.

Карпентер також висловив підтримку ідеї створення європейської військової місії, яка могла б забезпечити стабільність і гарантувати, що Росія не спробує повторно розширити агресію, якщо буде досягнуто мирної угоди.

"Наскільки мені відомо, є низка європейських країн, які обговорюють цю концепцію. Я вважаю, що залучення кількох країн ЄС для підтримки України та стабілізації ситуації має великий сенс",– зауважив Карпентер.

Він також наголосив, що така місія може стати важливим перехідним етапом до повноцінного членства України в НАТО, дозволяючи посилити обороноздатність країни до моменту її інтеграції в Альянс.

Раніше соціологічні опитування показали, що більшість українців вважають вступ до НАТО найкращою гарантією національної безпеки. Понад 70% громадян позитивно оцінили ідею поетапного вступу України до Альянсу, подібно до того, як це свого часу було зроблено для об’єднаної Німеччини.

Нагадаємо, що питання гарантій безпеки для України стоїть в центрі міжнародних переговорів, і думки щодо найкращого формату їхнього забезпечення продовжують обговорюватися як на європейському, так і на світовому рівні.

Портал "Коментарі" також писав, що мир в Україні відкладається: яку ідею ЄС і НАТО сприйняли скептично.