У США знайшли відповідь, як Трамп може примусити Путіна до миру

Трамп зараз нібито вивчає думку американців щодо активнішого втручання США у війну

Президент США Дональд Трамп опинився перед дилемою: його рішучі заяви про здатність завершити війну в Україні за 24 години дедалі більше виглядають як ілюзії, що підривають довіру до нього. Це, пише CNN, змушує президента США шукати способи повернути контроль над наративом.

Видання прогнозує, що одним із потенційних кроків, які може зробити Трамп, запровадити вторинні санкції проти Росії. Він раніше вже натякав на такий варіант. Санкції будуть націлені на фінансові інституції, компанії та інші організації, які досі співпрацюють із Москвою.

Журналісти нагадують, що у Конгресі вже представлений відповідний законопроєкт авторства сенатора-республіканця Ліндсі Грема та сенатора-демократа Річарда Блюменталя. Документ передбачає серйозні обмеження для країн, які продовжують взаємодіяти з Росією. Це вдарить по стратегічних суперниках США, таких як Китай, але водночас ризикує ускладнити відносини з союзниками, зокрема Індією.

Ще один можливий крок, на думку CNN, зміцнення протиповітряної оборони України, зокрема шляхом постачання або продажу додаткових систем Patriot, здатних ефективно протидіяти крилатим ракетам, які Росія застосовує під час нічних атак дронами.

Однак, видання підкреслює, що ризик ескалації конфлікту до прямого зіткнення між Росією та Заходом залишається серйозним стримувальним фактором — як для Джо Байдена, так і для Трампа. Проте надмірна обережність Трампа, на думку критиків, лише підкреслює більш активну позицію чинного президента.

Водночас останні дії Кремля можуть стати для Трампа сигналом до переоцінки власної позиції.

"Ми вже чули від Трампа і членів його команди сигнали роздратування, навіть натяки на санкції. Але реальних дій досі не було", — заявив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор в ефірі CNN. — "Питання лише в тому, чи настав момент для реального кроку. Ідеться не тільки про санкції, а й про зміцнення українських Збройних сил".

На думку відставного майора армії США Майка Лайонса, Трамп може свідомо формувати новий політичний простір.

"Кому адресоване його послання на Truth Social? Формально — Путіну. Але, гадаю, насправді він намагається перевірити реакцію американського суспільства: чи схвалить воно активніше втручання США у війну", — сказав Лайонс. — "Він, можливо, зрозумів, що ситуація набагато складніша, ніж йому здавалося на початку".

Проте є два серйозні застереження щодо тези про "прозріння" Трампа. По-перше, він рідко критикує Путіна напряму. По-друге, жорстокість російської агресії — не новина: три роки війни, десятки тисяч жертв серед мирного населення і ордери на арешт Путіна за воєнні злочини.

Тож, вважають журнаісти, нинішню риторику Трампа варто сприймати обережно. Вона могла мати винятково політичну мету — відволікти увагу від незручних запитань журналістів і зміцнити імідж "сильного лідера" у День пам’яті. Але досвід показує: варто новинному циклу змінитись — і Трамп миттєво перемикається на іншу тему.

"Слова нічого не варті, якщо за ними не йдуть дії", — наголосила колишня високопосадовиця американської розвідки Бет Саннер. — "Настав час діяти й тиснути на тих, хто дійсно є проблемою".

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у США різко звернулися до Трампа з вимогою до дій.