Українці кардинально змінили ставлення до США: соціолог пояснив, чому так сталося

Більше українців вважать, що Захід хоче несправедливого миру для України

Українці все частіше демонструють скептичне ставлення до США та Західних країн, про це в ефірі "Еспресо" повідомив виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушецький.

За його словами, рівень довіри до США та Заходу знизився. На його думку, це пов'язано переважно не з тим, що українці категорично не довіряють цим країнам чи інституціям, а зростанням кількості тих, хто займає невизначену позицію.

"Тобто в чомусь ми довіряємо, в чомусь ми не довіряємо, і у нас немає чітко сформованої думки. Не так давно у нас була більша переконливість у довірі до цих інституцій. Тобто зростає скептицизм щодо Заходу та США, і причина цього зниження досить зрозуміла", - підкреслив Грушецький.

Водночас, за його словами, українці розуміють свою критичну залежність від підтримки Заходу і США та вдячні за надану допомогу. Проте значні затримки у її наданні викликають розчарування.

Експерт звернув увагу на те, що якщо два роки тому лише 15% українців вважали, що Захід хоче несправедливого миру для України, то нині таких уже майже 40%.

"І це призводить до зниження довіри, бо багато українців відчувають, що Захід не хоче перемоги України або прагне формули: "Не дати Україні програти, але й не дати виграти". Особливо це проявлялося у 2024 році. Наразі українці намагаються знайти більш прагматичний погляд", - підсумував Грушецький.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що українці розчарувалися у президентові Джо Байдену, який обрав не надто допомагав Україні у війні, оскільки боявся таким чином спровокувати Росію, яка може почати ядерну війну.