Українці опинилися перед новою загрозою: ключовий союзник тепер може стати ворогом

Антиамериканізм набирає обертів в Україні

В українців в негативну сторону продовжує змінюватися думка про США, як ключового союзника. І це є небезпечною загрозою для самої України, де все більше культивується таке поняття, як "антиамериканізм", чим з легкістю можуть скористатися росіяни. Про це у себе в Facebook пише політолог Вадим Денисенко.

Експерт приводить деякі цифри соціологічного опитування про соціально-політичні настрої українців. Згідно нього, 66% українців позитивно ставиться до американського народу; 47% позитивно ставляться до США, як держави; 33% позитивно ставиться до демократів; 18% позитивно ставиться до республіканців; 12% позитивно ставиться до Трампа. В той же час 87% вважає, що США маніпулюють іншими країнами; 73% вважає, що США негативно впливають на світову політику; 75% вважає, що підтримка США є критично важливою для нас, але 68% думає, що Україна має намагатися уникати впливу США. І що найцікавіше, лише 15% вважає, що США – захисник демократії і 14%, що США гарант безпеки у світі.

За словами Вадима Денисенка, з цього всього випливає висновок, що антиамериканізм, тут важливо акцентувати, що не лише антитрампізм, а саме антиамериканізм, стає частиною політичного дискурсу України. Поки це не вкорінено, але це вже стає частиною політичної гри. Не звертати на це увагу політики просто не зможуть. А значить, вони, з великою долею імовірності, будуть це розкручувати. Ззовні росіяни також можуть включитися в цю гру.

"У нас не почалися вибори, але наше політичне життя, переважно, перейшло на логіку виборів. При цьому, базовою проблемою є те, що партії і політики не продукують картини майбутнього. А за таких умов, існує висока вірогідність "трансформації" чи точніше підміни картини майбутнього агресією. І ми не можемо виключати, що одним з обʼєктів такої агресії можуть ставати США. Звичайно, мова не про погроми посольства, а виключно про інформаційну війну", – зазначив експерт.

Резюмуючи Вадим Денисенко наголосив, поки що це все не вкорінено, але тенденція є реально небезпечною з точки зору розхитування внутрішньої стабільності.

Читайте також на порталі "Коментарі" - екс-глава МЗС пояснив, чому Трамп втрачає інтерес до України.