В американців змінилось ставлення щодо закінчення війни в Україні

Вперше кількість американців, які підтримують швидке закінчення війни, перевищило кількість тих, хто підтримує повернення всіх територій України.

Американське суспільство все більше розділяється у поглядах на роль США у війні між Росією та Україною. Згідно з останнім опитуванням Gallup, 50% американців вважають, що необхідно прагнути швидкого завершення конфлікту, навіть якщо це означає, що Україна не поверне всі свої території. Водночас 48% виступають за подальшу допомогу США для відновлення всіх втрачених земель України, навіть у випадку затяжного протистояння.

Як вказує опитуванням Gallup, у США спостерігається зміна ставлення щодо закінчення війни в Україні. Вперше з початку повномасштабного вторгнення 50% американців підтримують швидке закінчення війни в Україні, навіть через шляхом територіальних поступок з боку Києва. Натомість за відновлення територіальної цілісності виступає 48%.

У 2022 році лише третина американців погоджувалась на швидке закінчення війни, тоді як більшість була за відновлення всіх втрачених земель України.


Ставлення громадян США до закінчення війни в Україні

Опитуванням Gallup вказує, що відсоток підтримки України значно різняться між політичними партіями:

  • - Демократи: 69% підтримують повернення Україною своїх територій.
  • - Республіканці: 25% виступають за відновлення втрачених земель України.
  • - Незалежні виборці: Позиція поділена порівну - 50% за завершення війни компромісом, 50% за підтримку України.

Також Gallup запитали про підтримку США. 37% американців вважають, що Сполучені Штати роблять занадто багато для підтримки України. Цей показник поступово зростав із серпня 2022 року, коли лише кожен четвертий респондент вважав допомогу надмірною. Водночас 31% респондентів вважає підтримку адекватною, а 30% - недостатньою.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Кремлі відреагували на заяви Трампа про зустріч з Путіним.

Також "Коментарі" писали про варіант, який Трамп може запропонувати Путіну в обмін на закінчення війни в Україні.