Воєнний стан у Південній Кореї: з’явилась реакція США
У США уважно стежить за ситуацією у Південній Кореї, де введено воєнний стан.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив про ведення "воєнного стану", звинувативши опозицію в контролі над парламентом, симпатії до Північної Кореї та паралізуванні уряду через антидержавну діяльність. З’явилась перша реакція США на запровадження воєнного стану в Південній Кореї.
Американський журналіст Барак Равід повідомив на платформі X із посиланням на інформацію, отриману від речника Ради нацбезпеки Білого дому, що адміністрація президента США Джо Байдена спостерігає за ситуацією в Південній Кореї.
3 грудня президент Південної Кореї оголосив ведення воєнного стану під час телевізійного брифінгу. Він назвав це "критично важливим , але необхідним кроком для захисту конституційного ладу країни". У своїй промові Юн Сок Йоль пообіцяв "усунути північнокорейські сили з країни".
Командування воєнного стану Південної Кореї оголосило про заборону демонстрацій і політичної діяльності. Порушення запроваджених обмежень тягне за собою негайний арешт. Корейські ЗМІ повідомляють, що протестувальники вже з'являються перед головними воротами будівлі парламенту. Також відбулися перші сутички з поліцією.
Лідер опозиційної Демократичної партії Південної Кореї Лі Чже Мен заявив, що оголошення воєнного стану є неконституційним.
Зазначимо, що останніми тижнями Юн Сок Йоль зазнав значного падіння рейтингів. Останні опитування показують, що його дії критикували приблизно 70% південнокорейців. Однією з причин зниження популярності президента Південної Кореї стала його дружина Кім Кеон Хі, яка потрапила у низку корупційних скандалів. Нещодавно Юн Сок Йоль був змушений публічно просити вибачення у корейського народу через поведінку першої леді.