Все йде за сценарієм, узгодженним рік тому: які пункти плану Трампа щодо України вже виконані

The Telegraph пише про те, що тактика Трампа щодо України слідує розробленому рік тому плану

Рішення Вашингтона поставити на паузу постачання зброї та розвідданих Україні, а також сварка Володимира Зеленського та Дональда Трампа в Овальному кабінеті викликали зрозуміле обурення серед західних союзників. Однак, є ймовірність, їм не варто дивуватися. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Telegraph.

"Тактика Трампа з підпорядкування України та примусу її до мирних переговорів слідує ретельному плану, написаному та опублікованому минулого літа спецпосланником Кітом Келлоггом, який вказував, що скорочення військової допомоги Україні може бути використане для примусу Києва до переговорів", - пише видання.

ЗМІ зазначає, що в плані Трампа йдеться, що США планують досягти припинення вогню та врегулювання конфлікту шляхом переговорів. США продовжать озброювати Україну та зміцнювати її оборону. Проте майбутня американська військова допомога вимагатиме від України участі у мирних переговорах із Росією.

У результаті ця частина плану збулася фактично саме так, як сказав Келлог. Трамп розпочав мирні переговори з Путіним, а потім запросив за стіл переговорів Володимира Зеленського. Зброя лилася річкою, поки Київ та Вашингтон виробляли угоду щодо мінералів. Але після драматичної сварки в Овальному кабінеті Трамп звинуватив Зеленського у неготовності припинити війну. Згодом США припинили постачання зброї до України обміну розвідданими.

Наступний пункт плану – жодного членства в НАТО. Щоб переконати Путіна приєднатися до мирних переговорів, президент Трамп та інші лідери НАТО повинні запропонувати відкласти членство України в НАТО на тривалий період в обмін на мирну угоду з гарантіями безпеки. Ця поступка була зроблена Путіну ще до переговорів із Трампом. На зустрічі НАТО в Брюсселі Піт Хегсет, міністр оборони США заявив: "Сполучені Штати не вірять, що членство в НАТО для України є реалістичним результатом врегулювання шляхом переговорів".

Третій пункт плану – суверенітет України. наголошується, що Україну не попросять відмовитися від мети повернути всю свою територію, але вона погодиться використати дипломатію, а не силу, і прорив не станеться до того, як Путін залишить свою посаду. У результаті ця ситуація теж розгортається саме так, як передбачав Келлог у своєму плані. Американські офіційні особи один за одним виступили із заявою про те, що Україна має поступитися територією Росії як плата за мир.

Далі йде пункт щодо ослаблення російських санкцій. Сполучені Штати та їхні союзники зобов'язуються повністю зняти санкції проти Росії та нормалізувати відносини лише після того, як вона підпише мирну угоду, прийнятну для України. І ось уже за лаштунками, як повідомляється, офіційні особи США закликають союзників скласти плани щодо пом'якшення санкцій проти Москви, як тільки припиняться бойові дії.

Завершальний пункт – довгострокова безпека. Сполучені Штати могли б реалізувати погоджену угоду з умовами, що відповідають інтересам США та України. Частина її повинна включати положення, в яких встановлюється довгострокова безпекова архітектура для оборони України.

Багато хто вважає, що цей розділ – обіцянка озброїти Україну до відмови, якщо Росія не зможе домовитися чи не виконає умов будь-якої можливої угоди. Він також включає низку гарантій безпеки, які безумовно не пропонувалися Україні Вашингтоном.

Читайте також на порталі "Коментарі" – чому Трамп тисне лише на Україну: чи може він змінити своє ставлення до Росії?