Як Путіну вдалося перетягнути Трампа на свій бік: що йому пообіцяла Росія

Трамп досі не має чіткої стратегії щодо війни в Україні, натомість Путін має виважений план дій

На сьогодні вплинути на погляди Дональда Трампа щодо України навряд чи здатен хтось із його оточення. Наразі Сполучені Штати поставили на паузу військову допомогу Києву, а визначальними у формуванні позиції американського лідера будуть реальні суперечності між США та Росією – так само, як це було під час його першого президентського терміну, відзначив в ефірі 24 каналу політолог Володимир Фесенко.

Зокрема, він нагадав, що у період першої каденції Трампа поруч із ним були впливові й досвідчені чиновники, які чітко розуміли загрозу, яку становить Росія. Зокрема, тодішній радник із нацбезпеки Джон Болтон та державний секретар Майк Помпео наголошували, що Кремль необхідно стримувати.

За словами експерта, нині між Вашингтоном і Москвою вже починають виникати розбіжності. Однак, Трамп, імовірно, досі переконаний, що з Путіним можна домовитися. Кремль активно використовує це, намагаючись ввести його в оману й змусити вважати, що мир можливий.

"Путін його затягує в пастки, хоче переконати його, що заради цікавих бізнес-проектів та припинення війни треба погодитись на російські умови миру, а Україну примусити до їх виконання", - відзначив Фесенко.

При цьому він переконаний, що Путін має чітку стратегію, тоді як у Трампа вона відсутня. Це стало особливо очевидним після його виступу в Конгресі, коли багато хто очікував від нього конкретного плану щодо миру, але так і не почув його.

Фесенко також звернув увагу на заяву американського сенатора Джей Ді Венса, який визнав, що у Вашингтона немає чітких критеріїв, за якими можна було б оцінити позицію України.

"Навіть Джей Ді Венс сказав, що у них немає конкретних кроків, за якими можна оцінювати Україну. Це була відповідь на запитання, що треба зробити Україні, по яких кроках США оцінюватимуть готова вона до миру чи ні. Він ще сказав, що потрібна сумлінність в ставленні до миру. Що це таке? Чи чекають вони сумлінності з боку Путіна?", – підкреслив політолог.

Окрім того, на думку політолога, Трамп демонструє упереджене ставлення до України, водночас займаючи доволі специфічну позицію щодо Росії. Подібний підхід він застосовує і до інших партнерів США – зокрема, Канади та Данії через питання Гренландії. Крім того, незабаром може розпочатися нова торговельна війна між США та Європейським Союзом.

При цьому Фесенко переконаний, що Трамп відкрито грає на розколі ЄС.

Враховуючи цю ситуацію, Україні необхідно вибудовувати чітку стратегію у відносинах зі Сполученими Штатами, аби мінімізувати ризики й можливі негативні наслідки. За його словами, покладатися на суттєву допомогу Вашингтона в період президентства Трампа не варто.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що, ймовірно, Путін домовився з Трампом щодо України ще минулого року.