Найбільша ракета за останні роки: Північна Корея випробувала зброю в Космосі (ФОТО)

Північна Корея оприлюднила зображення, які, як стверджують, були зроблені з космосу під час випробування ракети

Північна Корея оприлюднила зображення, які, як вона стверджує, показують випробувальний запуск її найбільшої за кілька років ракети, коли вона намагається використати запуски зброї, здатної досягти територій США, щоб здійснити тиск на адміністрацію Байдена. Про це повідомляє The Guardian.

Державне інформаційне агентство KCNA повідомило в понеділок, 31 січня, що країна запустила ракету середньої дальності Hwasong-12, здатну досягти американської тихоокеанської території Гуаму. Ракета була найпотужнішою, яку випробував режим з кінця 2017 року.

Недільний запуск – сьомий цього місяця –, схоже, є частиною поштовху лідера країни Кім Чен Ина , щоб забезпечити послаблення санкцій і міжнародне визнання її статусу як законної ядерної держави.

Після серії запусків ракет малої дальності деякі спостерігачі вважають, що режим може готуватися до випробувань ядерної зброї або міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), здатних завдати ударів по територіях США.

Під керівництвом Джо Байдена Вашингтон запропонував переговори "без попередніх умов", але відкинув вимоги Північної Кореї щодо послаблення санкцій та інших поступок як прелюдії до переговорів.

Кім був присутній на попередніх запусках, але не був свідком недільного випробування.

США заявили, що поділяють стурбованість тим, що ескалація ракетних випробувань Північної Кореї може стати попередником відновлених випробувань ядерної зброї та міжконтинентальних балонів.

"Вони прагнуть вжити заходів, які, на нашу думку, є лише способом посилити тиск", – сказав чиновник на брифінгу у Вашингтоні.

KCNA опублікувала дві фотографії недільного випробування: на одному зображено ракету, що піднімається з пускової установки поблизу кордону країни з Китаєм, а на іншому зображені знімки з космосу, за його словами, зроблені камерою, встановленою на боєголовці ракети. Справжність зображень не була підтверджена незалежною перевіркою. У ньому додали, що ракета була випущена по піднятій траєкторії "з міркувань безпеки сусідніх країн".

За оцінкою південнокорейських і японських військових, він пролетів близько 800 км (497 миль) і досяг максимальної висоти 2000 км (1242 милі) перед посадкою в море між Корейським півостровом і Японією.

Продемонструвавши Hwasong-12, Північна Корея надіслала США найсильніший сигнал цього року. При пострілі за стандартною траєкторією ядерна зброя теоретично здатна досягти будь-якої точки Японії, а також Гуаму та крайнього західного краю ланцюга Алеутських островів Аляски.

У 2017 році режим провів випробування міжконтинентальної балонної ракети Hwasong-15, яка, за словами деяких експертів, довела, що вона набула здатності вражати материкову частину США.

Як повідомляли раніше "Коментарі", Північна Корея посилить свою оборону проти Сполучених Штатів і розгляне можливість відновлення "всіх тимчасово призупинених заходів".