Білорусь Лукашенка все більше стає схожою на Північну Корею: експерти вказали на небезпечну тенденцію

Режим Лукашенка продовжує загвинчувати гайки, Захід лише спостерігає

У Білорусі влада ухвалила рішення, що підписників Telegram-каналів, оголошених "екстремістськими", судитимуть за екстремізм. Куди все рухається і чим може закінчитися? У непростій ситуації допомогли розібратися експерти. Далі про це в ексклюзивному інтерв'ю для видання "Коментарі".

Це чергова форма терору влади, яка відчула безкарність за свої вчинки проти свого ж народу

Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей впевнений: визнання екстремістами всіх, хто підписаний на "неправильні" Telegram-канали, є продовженням політики закручування гайок.

"Це чергова форма терору влади, яка відчула безкарність за свої вчинки проти свого ж народу. Білорусь Лукашенка все більше стає схожою на Північну Корею, де половина країни - трудові раби, а друга - її охороняє і спостерігає. Погана новина також в тому, що далі буде ще гірше, полювання на відьом не припиниться", - прогнозує Ігор Соловей.

На його думку, страх - це єдиний спосіб, який залишився у Лукашенка, щоб утримати владу. А більше ніяких аргументів вважати його президентом країни у білорусів немає.

"Для України кейс Білорусі - наочний і дуже поганий приклад того, якою може стати країна, де відсутні свобода слова, опозиція і розподіл влади. Якби в 2014 році в Україні не перемогла Революція Гідності, то і українці могли б мати свого диктатора. І навряд чи б читали ці рядки", - резюмує Ігор Соловей.

Незважаючи на санкції низки країн по відношенню до Білорусі, терор в сфері свободи слова там триває

Політолог Олег Гнатюк, коментуючи введення в Білорусі кримінальної відповідальності для громадян за підписку на Telegram-канали та інші комунікаційні майданчики, які визначені владою як екстремістські, зазначає, що політичні репресії там набирають обертів.

"Раніше білоруська влада вже згорнула роботу Білоруської асоціації журналістів - найбільшої незалежної журналістської організації в країні. Серед понад 1000 білорусів, визнаних політичними в'язнями, кілька десятків є працівниками засобів масової інформації. Незважаючи на санкції низки країн по відношенню до Білорусі, терор в сфері свободи слова там триває, - зазначає політолог. - Лукашенко прицільно і поступово намагається знищити всі незалежні медіа в своїй державі. Така політична поведінка невизнаного президента робить цю країну однією з найбільш репресивних держав у світі. Також тривають переслідування активістів і опозиціонерів і взагалі всіх, хто не побоявся публічно критикувати владу, включаючи журналістів і спортсменів".

Олег Гнатюк вважає, що в перспективі це може посилити еміграційні настрої в Білорусі. Країну почнуть масово покидати, особливо представники бізнесу, підприємництва, що наповнювали податками державну скарбницю, але в нинішніх умовах нездатні відчувати себе в безпеці.

"Також не слід забувати, що зберігається чимало протестних настроїв усередині білоруського суспільства. І вони здатні спалахнути з новою силою, захищаючи свою свободу і життя від свавільного режиму, - припускає політолог. - Помітним фактором ослаблення економіки і влади в Білорусі в наступні роки можуть стати нинішні і нові санкції світових держав - як реакція на планомірне знищення демократії владною верхівкою".

Також читайте на порталі "Коментарі" - Лукашенко хоче, щоб Україна погоджувала свою інтеграцію в НАТО з Мінськом.