Підтримує Україну, але залишається вірним Росії: чому Китай не може визначитися зі своєю позицією
Оскільки Захід засуджує Росію через агресію щодо України, Пекін змінює тон
Посланник Китаю в ООН у понеділок, 21 лютого, закликав "всі сторони" проявляти стриманість і уникати "підживлення напруженості" в Україні, але не засудив визнання Кремлем незалежності двох регіонів на сході країни. Про це повідомляє The Guardian.
У міру загострення кризи в Україні Пекін займає складну позицію, намагаючись збалансувати поглиблення зв’язків з Москвою та його практикувану зовнішню політику стійкого захисту державного суверенітету.
У короткій заяві на екстренному засіданні Ради Безпеки ООН у понеділок ввечері посол Китаю в ООН Чжан Цзюнь сказав, що Пекін вітає і заохочує всі зусилля для дипломатичного вирішення, додавши, що всі проблеми слід розглядати на "засадах рівності".
Раніше Китай закликав сторони, причетні до української кризи, повернутися до Мінських угод, посилаючись на домовленості, досягнуті в 2014 і 2015 роках.
У коментарі в суботу, 19 лютого, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, Ван сказав, що "суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн слід поважати та захищати".
Незважаючи на те, що Китай і Росія не є військовими союзниками, вони виступають все більш єдиним фронтом проти того, що вони вважають втручанням Заходу у їхні справи та регіони.
У розгорнутій спільній заяві, опублікованій 4 лютого після зустрічі між китайським лідером Сі Цзіньпіном і Путіним, Україна не згадується, але вбачається, що Китай підтримує центральну вимогу Росії до Заходу, при цьому обидві сторони "проти подальшого розширення НАТО".