Китай вибудовує проект "друга Європа": чому він торжествує
На тлі втоми Заходу і поразок на фронті в Україні, Китай успішно реалізує проект «іншої Європи»
Журналіст Віталій Портников звернув увагу на те, як прем'єр-міністри Словаччини Роберт Фіцо та Угорщини Віктор Орбан активно сприяють реалізації проекту "альтернативної Європи" під керівництвом Китаю, ідею якого підтримує Сі Цзиньпін. Про це він детальніше розповів в ефірі "Еспресо".
При цьому експерт нагадав, що коли Сі Цзиньпін відвідував Європу, він зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі, оскільки Франція — важливий член ЄС. Однак, згодом він також здійснив візити до Белграда та Будапешта, що не є ключовими країнами ЄС.
Окрім того, він звернув увагу на останні кроки Орбана, які підкреслюють його орієнтацію на альтернативні політичні зв'язки. Зокрема, угорський прем’єр відвідав Тбілісі, ставши першим політиком, який прибув до Грузії після перемоги партії "Грузинська мрія" на виборах. Цей візит сприймається як жест підтримки певних політичних сил у регіоні.
Після Тбілісі Орбан прибув до Відня, де зустрівся з новообраним головою парламенту Австрії, але не провів зустріч із федеральним канцлером Карлом Негаммером. На організованій конференції, де також був присутній колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер, Орбан заявив, що Україна програє війну та не повинна вступати до НАТО, що, на його думку, може призвести до нестабільності в Європі.
На думку Портникова, знаковим є те, що Орбан у Відні підписав декларацію про співпрацю з лідером австрійської партії "Свобода" Гербертом Кіклем, якого він фактично визнав рівнозначним представником влади Австрії.
Окрім того, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто взяв участь у конференції з євроазійської безпеки в Мінську, де були присутні представники з Білорусі, Сирії та Росії, включаючи Лукашенка та Лаврова. Це підкреслює орієнтацію Угорщини на створення "другої Європи". Фіцо, своєю чергою, відвідав Китай, а перед цим дав інтерв'ю російській пропагандистці Скабєєвій, що викликало негативну реакцію в ЄС. Пізніше він відкрито критикував посла Великої Британії, який засудив таке інтерв'ю.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, як Китай ставиться до участі військових КНДР в війні проти України.