Головна Новини Світ Китай Пекін сильно невдоволений діями партнерів: яку реальну загрозу відчуває
commentss НОВИНИ Всі новини

Пекін сильно невдоволений діями партнерів: яку реальну загрозу відчуває

Пекін насправді невдоволений співпрацею Росії та КНДР

3 листопада 2024, 11:13
Поділіться публікацією:

Підтримка Росії з боку Північної Кореї викликає значний дискомфорт у Китаю, про це в ефірі "Еспресо" заявив колишній радник Держсекретаря США Метью Брайза. На його думку, це може змусити США та їхніх союзників активізувати зусилля для обмеження китайських амбіцій.

Пекін сильно невдоволений діями партнерів: яку реальну загрозу відчуває

Китай

"Пекін відчуває сильне невдоволення діями Пхеньяна, який, окрім постачання зброї, тепер надсилає і військових для підтримки Росії у війні з Україною. Китаю комфортно співпрацювати з Росією у геостратегічному плані, намагаючись підірвати так звану міжнародну систему  і створити виклики для Сполучених Штатів та їхніх союзників", — відзначив експерт.

За його словами, Китай насправді не підтримує ескалацію війни. Російсько-українська війна вже показала, що Пекін не хоче її розширення, особливо на ядерний рівень, і підтримує територіальну цілісність України, зазначив Брайза.

Він додав, що дії Північної Кореї на користь Росії створюють для Китаю ризики, які можуть підштовхнути США та їхніх партнерів у Східній Азії, таких як Японія, Південна Корея, Австралія та Філіппіни, до посилення заходів для стримування китайських амбіцій у регіоні.

Тобто, каже експерт, ситуація полягає не в страху перед Північною Кореєю чи Китаєм, які могли б підтримати російське вторгнення в Україну, а в готовності США та союзників надати Україні право використовувати західну зброю для серйозних ударів по території Росії. При цьому дипломат припустив, що таке рішення, швидше за все, буде ухвалено після виборів у США.

"Якщо переможе Дональд Трамп, невідомо, чи цей дозвіл взагалі нададуть. Однак якщо виграє Камала Гарріс, то, на мою думку, він уже не за горами, оскільки вона чітко заявляла про необхідність постачання летальної зброї з США і важливість перемоги України над Путіним. Але це лише мої припущення. Зрештою, я переконаний, що дозвіл на використання Україною західних ракет для завдання більш глибоких ударів по території Росії буде результатом переговорів. Я впевнений, що ми незабаром обговоримо це в контексті нещодавно оприлюдненого президентом Зеленським "Плану перемоги", який був представлений у Вашингтоні та в Європі", — підсумував Брайза.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що речник МЗС КНР Лінь Цзянь заявив, що Китай не бачить загрози у військовій співпраці Росії та Північної Кореї.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини