Головна Новини Світ Китай Китай здійснив несподівану заміну генерала армії, відповідального за політичну лояльність
commentss НОВИНИ Всі новини

Китай здійснив несподівану заміну генерала армії, відповідального за політичну лояльність

Його основним завданням буде гарантувати політичну вірність та належне управління особовим складом.

24 грудня 2024, 10:15
Поділіться публікацією:

Китайська Народна Республіка (КНР) несподівано змінила генерала, що відповідав за політичну лояльність сухопутних військ Народно-визвольної армії Китаю (НАВК). Про це повідомляє Bloomberg.

Китай здійснив несподівану заміну генерала армії, відповідального за політичну лояльність

Фото: із відкритих джерел

Новим керівником цього напрямку став Чень Хуей, незважаючи на відсутність досвіду в цій сфері. Його основним завданням буде гарантувати політичну вірність та належне управління особовим складом.

До цього Хуей служив у військово-повітряних силах і з квітня 2023 року обіймав посаду комісара Повітряно-космічних сил НВАК.

Він змінив на посаді Циня Шутуна, причини відставки якого залишаються невідомими. Цинь пішов на пенсію у віці 65 років, що відповідає неофіційному пенсійному віку для високопосадовців армії.

Ці зміни викликали додаткові питання через відсутність командувача сухопутними військами Лі Цяоміна та колишнього політичного комісара Циня Шутуна на церемонії призначення нового генерала. 

Згідно з інформацією Bloomberg, лідер Китаю посилює свій контроль над армією. Цього року він наказав провести реорганізацію військових сил, замінивши Сили стратегічної підтримки, засновані у 2015 році, на три нові роди військ. Крім того, він провів першу військово-політичну конференцію з 2014 року, яку раніше використовував для зміцнення власної влади в НВАК.

НВАК, найбільша армія світу за кількістю особового складу, опинилася під прицілом через серію корупційних скандалів. Ці випадки зачепили не лише двох міністрів оборони, а й кілька високопосадовців, які мали зв'язки з Ракетними військами, а також Мяо Хуа, який займав важливу посаду в Центральній військовій комісії Китаю.

 У кінці листопада ЗМІ повідомляли, що в Китаї вже третій міністр оборони підозрюється в корупції.

Портал "Коментарі" раніше писав, що офіційний представник МЗС Китаю Лінь Цзянь відреагував на слова міністра закордонних справ країни-агресора Росії Сергія Лаврова про те, що рішення української "кризи" не є лише справою Москви та Вашингтона.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини