Навіть Китай тепер боїться мати справу з РФ: що поспіхом роблять китайські НПЗ
Інтерес до спотових закупівель нафти серед китайських імпортерів поступово зростав протягом останніх двох місяців
Державні нафтові компанії Китаю та великі приватні нафтопереробники прискорено закуповують нафту з Близького Сходу та інших регіонів, готуючись до можливих перебоїв у постачаннях через посилення санкцій проти Росії та Ірану. Як передає портал "Коментарі", про це повідомляє агентство "Bloomberg".
Зазначається, що такі компанії, як Cnooc, Shandong Yulong Petrochemical Co та Jiangsu Eastern Shenghong Co, активно шукають можливості придбати нафту для негайної доставки, повідомляють трейдери.
Особливо популярними є постачання на лютий, причому розглядаються різні сорти нафти, зокрема з Близького Сходу, Африки та Америки.
Дії найбільших китайських покупців нафти пояснюються побоюваннями, що дрібні приватні нафтопереробники можуть бути змушені знизити виробничі потужності або навіть скоротити випуск палива, якщо їм стане недоступною знижена російська та іранська нафта.
Якщо дрібні гравці вийдуть із ринку, великі державні нафтопереробники, ймовірно, будуть змушені втрутитися, щоб уникнути дефіциту палива на внутрішньому ринку, особливо дизеля. Це дозволить їм зайняти велику частку ринку та забезпечити енергетичну безпеку – ключовий пріоритет для Пекіна.
Нові санкції Вашингтона торкнулися понад 180 танкерів та кількох найбільших російських нафтовидобувних компаній. Ці заходи вже вплинули на азіатський нафтовий ринок, де покупці, перевізники та оператори портів намагаються впоратися із наслідками.
Деякі танкери, які перевозять російську нафту ESPO до Шаньдуна, почали простоювати поблизу Китаю, оскільки перевізники шукають подальших рішень.
Інтерес до спотових закупівель нафти серед китайських імпортерів поступово зростав протягом останніх двох місяців після підвищення Іраном цін на свою нафту. Але цього тижня попит різко зріс через нові заходи США, які націлені на "тіньовий флот" РФ.
Читайте також на порталі "Коментарі" - санкції проти всього російського газу: скільки країн ЄС підтримують це рішення.