Рольові "ігри" Путіна і Цзіньпіна: Хто домінує в російсько-китайських відносинах

Китай домінує у відносинах із Росією, за нагоди він сам забере все, що потрібно

Китай зайняв домінантну позицію у відносинах із Росією. Політична ізоляція РФ триває. Про це в Телеефірі розповів політолог Володимир Фесенко, пишуть "Коментарі".

“Я не думаю, що Путін щось обіцяв. За нагоди Китай, скориставшись ослабленням Росії, сам усе, що потрібно, забере. І поки Китай користується ослабленням Росії, купує задешево російські газ, нафту та інші природні ресурси. Якраз тут Китай використовує Росію як молодшого партнера. Взагалі ролі помінялися. Якщо до 24 лютого минулого року, до початку російського вторгнення Росія і Китай виступали як формально рівноправні партнери, то зараз домінує явно Китай. І дуже помітно, що і російські керівники буквально в рот заглядають китайцям, суцільні компліменти з їхнього боку. Тому що залежність від Китаю”, — сказав він.

Тому, констатує політолог, Росія дуже зацікавлена в посиленні протистояння між Китаєм і США.

“Росія може провокувати, за своїми розвідданими, які вони китайцям надають, вони можуть посилювати це протистояння. Але Китай, я думаю, зараз підіймає ставки, але усе-таки бере до уваги те, що пряме протистояння зі США і Заходом може дуже дорого обійтися Китаю”, — зазначив Фесенко.

Він нагадав, що у Путіна в союзниках залишився Олександр Лукашенко, а також країни Північна Корея, Іран.

“Це коаліція одіозних політичних режимів. Тому що, до речі, навіть Китай під час голосування резолюції в ООН не підтримує Росію безпосередньо. Він не підтримує і резолюцію, пропоновану Україною та Заходом, але він не голосує разом із Росією проти, він утримується. І те саме роблять формальні союзники Росії на пострадянському просторі. Тому справді політична ізоляція Росії проявляється в тому, що безпосередньо її підтримують або найодіозніші політрежими у світі, або країни, які залежать від неї — Білорусь, Нікарагуа, Еритрея, сам перелік цих країн викликає сарказм. У Путіна в цьому плані проблеми, але, на жаль, це агресивні режими й це виклик демократичному світу — така коаліція найавторитарніших режимів світу”, — каже Фесенко.

Політолог уточнив, що можливості для Путіна дедалі більш і більш обмежені. Але те, що він робить, наприклад, співпраця з Іраном, викликає стурбованість у сусідів Ірану.

"Коментарі" також писали про те, що Путін – головне джерело політичної психопатії Росії, - політолог Соціологічні виміри "Левада-центру" проаналізували декларовані цінності в РФ.

Як повідомляв портал "Коментарі", керівник оперативних служб Литви Елегіюс Паулавічюс розповів, що Росія здатна вести активні бойові дії проти України два роки.

Читайте також на порталі "Коментарі" - інститут пластичної хірургії в Москві "реанімував" практики нацистів.