Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
"Левада-центр" аналізує декларовані цінності, які дуже залежать від готовності людей вбудовуватися в мейнстрім, розповів політолог Дмитро Орєшкін, пишуть "Коментарі". На його погляд, використовуваний соціологами консервативний, перевірений часом підхід до опитувань має свої переваги, але не позбавлений певних недоліків.
Путін йде шляхом Гітлера. Фото Укрінформ
"Візьмемо, наприклад, такий показник, – каже він. – Згідно з опитуванням, лише 10% громадян вважають тих, хто виїхав за кордон, нормальними людьми, які заслуговують на розуміння та співчуття, а половина респондентів шанують їх за ворогів. Найважче тут, зрозуміти, є справжнім переконанням опитуваних чи викликано готовністю відповісти так, як “потрібно”, дати соціально очікувану відповідь. Словом, висловлені публічно думки часом дуже неоднозначні".
Це схоже на "соціологію розпачу", вважає Дмитро Орєшкін.
Як йому видається, значна частина суспільства хоче перемоги або, принаймні, припинення м'ясорубки, але не бачить, як цього можна досягти і приходить від цього в сум'яття.
За словами політолога, чим очевиднішим стає розрив між реальністю та картинкою, яку малює пропаганда, тим "з більшою розлюченістю мислить громадська думка". За його словами, у певному сенсі це рейтинг розпачу.
Як констатує Орєшкін, в такій ситуації людина легко втрачає своє обличчя.
"Коментарі" також писали про те, що президент РФ Володимир Путін може віддати наказ про застосування тактичної ядерної зброї, але він необов’язково буде виконаний.
Як повідомляв портал "Коментарі", керівник оперативних служб Литви Елегіюс Паулавічюс розповів, що Росія здатна вести активні бойові дії проти України два роки.
Читайте також на порталі "Коментарі" — інститут пластичної хірургії в Москві "реанімував" практики нацистів.
Новини