Три причини, чому Китай зацікавлений, щоб війна в Україні тривала й надалі

Пекін отримує великі дивіденди від затягування війни РФ проти України

Офіційний Пекін намагається створювати видимість того, що він дотримується нейтралітету у війні РФ проти України, але насправді йому вкрай вигідним є продовження війни і навіть її ескалація. Є щонайменше три причини, чому Китай зацікавлений у подальших атаках на Україну. Своєю думкою з цього приводу поділився відставний генерал австралійської армії та військовий аналітик Мік Райан.

Перша причина – стратегічні інтереси Китаю: війна в Україні поглинає значну частину уваги керівництва США.

"Кожна хвилина, яку американські політичні та стратегічні лідери витрачають на роздуми про Україну, – це хвилина, коли вони не можуть зосередитися на китайській загрозі. Кожен долар, витрачений на військову та економічну допомогу Україні, – це долар, який не можна інвестувати в захист західної частини Тихого океану від китайської агресії", – пояснює Райан логіку Пекіну.

Друга причина – економічні вигоди. З перших днів широкомасштабного вторгнення військ РФ в Україну темпи торгівлі Китаю з Росією значно зросли.

Аналітик зазначає, що Китай отримав можливість купувати багато російських енергоносіїв та іншої сировини за зниженими цінами, оскільки Росії більше нема кому їх продавати. Натомість у зворотному напрямку значно зросли постачання високотехнологічної продукції, яку Росія більше не може купувати на Заході.

Третя причина – ідеологічні переваги. З погляду Пекіна, війна Росії в Україні є частиною ширшого протистояння, яке такі країни як Китай, Росія та Іран ведуть проти західного домінування.

"Війна в Україні дає змогу Сі зображати конфлікт як боротьбу, нав'язану Росії НАТО та Америкою. Крім того, з точки зору Сі, це виправдовує посилену увагу до національної безпеки, підвищення політичної чистоти вищого цивільного та військового керівництва, а також модернізації китайських військ", – пише Райан.

Аналітик додав, що для Пекіна є зручною ситуація, коли всю "важку роботу" в протистоянні Заходу робить Росія, а Китай отримує політичні дивіденди.

"Відмова Китаю від участі у саміті миру щодо України у червні 2024 року у Швейцарії є ще одним доказом того, що Комуністична партія Китаю не є чесним чи неупередженим посередником щодо війни в Україні. Вона відмовляється залишити свого російського партнера та, ймовірно, працюватиме за лаштунками, щоб саботувати будь-які мирні пропозиції, які не запропонує Міністерство закордонних справ Китаю", – резюмує експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи справді Китай злякався поразки РФ у війні: як може розвиватися ситуація.