У Китаї вже хапаються за голови: якими будуть перші наслідки мит Трампа
На тлі мит США Китай ризикує незабаром залишитися без жодних запасів міді
Запаси міді в Китаї можуть повністю вичерпатися вже за кілька місяців, оскільки ринок переживає "один із найсерйозніших дефіцитів в історії" на тлі побоювань введення мит у США. Про це пише газета Financial Times із посиланням на заяву керівників сировинної компанії Mercuria.
Наголошується, що великий попит у США, де покупці поспішно закуповують мідь через можливе введення мит адміністрацією Трампа, втягує постачання металу в Америку з усього світу. В результаті США вперше реально почали конкурувати із Китаєм за мідь.
Як уточнив в інтерв'ю ЗМІ керівник напряму досліджень металів і гірничої справи Mercuria Ніколас Сноудон, запаси міді в Китаї зовсім скоро дорівнюватимуть нулю, і, якщо тенденція збережеться, вони можуть вичерпатися вже до середини червня.
Минулого тижня, за даними Шанхайської ф'ючерсної біржі, запаси знизилися майже на 55 тисяч тонн – до 116,8 тисяч тонн. Це найбільше щотижневе скорочення історії.
Покупці металу завозять великі обсяги міді до США напередодні потенційних мит, які можуть бути введені після розслідування президента Трампа щодо "демпінгу та держпідтримки надвиробництва".
Цікаво, що на імпорт алюмінію та сталі Трамп уже запровадив 25% мита.
Запаси міді на американській біржі Comex різко підстрибнули цього місяця, досягнувши в п'ятницю найвищого рівня з 2018 року.
Причиною цього є вигідна для трейдерів різниця в цінах між біржами Нью-Йорка (Comex) та Лондона (LME), спричинена побоюваннями щодо мит.
Це дозволяє трейдерам купувати ф'ючерси у Лондоні та продавати у Нью-Йорку з вигодою. У понеділок ця різниця становила майже $1200 за тонну, а в березні перевищувала $1600 - значно вища за середній рівень.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Китай ритиме окопи і готується до боротьби з Трампом: у Сі зробили заяву, що насторожує.