Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Російські імпортери зіткнулися з новою проблемою при переведенні платежів до Китаю: банки, які зберігають можливість відправляти кошти до китайських кредитних організацій, вимагали письмових запевнень про те, що гроші будуть прийняті. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише російське видання The Moscow Times.
У РФ банки відмовляються переказувати гроші до Китаю. Фото: із відкритих джерел
Як розповіли знайомі із ситуацією джерела, щоб заздалегідь дізнатися про долю платежу, китайський постачальник зв'язується з менеджером свого банку, описує деталі та запитує, чи прийме той гроші. Цю інформацію постачальник передає російському партнеру, а той письмово підтверджує своєму банку, що пройде платіж.
Ця схема поширюється, зокрема, на платежі в юанях за несанкційні товари, зазначив співрозмовник видання.
Згідно з іншим джерелом видання, прохання підтвердити отримання платежу пов'язане з тим, що китайські банки часто повертають оплату через ризик потрапити у вторинні санкції.
Повернення коштів – це тривала процедура, яка нервує клієнтів і призводить до втрат при конвертації валюти, зазначають голова Ради з питань зовнішньої торгівлі та міжнародних економічних відносин Максим Черешнєв та гендиректор АТ "Перша група" Олексій Порошин.
Однак далеко не всі китайські постачальники мають можливість уточнити інформацію приватними каналами в банку, говорить гендиректор юрфірми SinoRuss Сурана Раднаєва. За її словами, це неофіційна послуга, і в серйозних банках ніхто нікому нічого не може гарантувати. Проходження платежу насамперед залежить від категорії товару, суми угоди та одержувача товару у Росії, зазначила вона.
Ситуація з платежами з Росії до Китаю різко погіршилася у грудні 2023 року, коли президент США Джо Байден підписав указ про вторинні санкції, у тому числі проти іноземних банків, за сприяння угод з підсанкціонованими особами та постачання російському ОПК.
Після цього великі китайські банки перестали приймати платежі із Росії, зокрема у юанях. Невеликі регіональні банки приєдналися до них у липні та серпні цього року. Таким чином, понад 98% китайських кредитних організацій зараз не беруть платежі від російських компаній.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Китаю порадили повернути "історичні" землі РФ на Далекому Сході.
Новини