Брексіт в Європі може повторитися: експерт назвав дві країни, які почали висувати ультиматуми ЄС

У Польщі вважають, що в ЄС вирішили вдатися до шантажу

Прем'єр-міністр Польщі звинуватив ЄС у шантажі через заяву голови Єврокомісії про підготовку реакції на рішення Конституційного суду Польщі щодо домінування національних законів над європейськими. Серед опцій, які розглядає Брюссель: судова скарга, фінансові штрафи і позбавлення права голосу в Раді ЄС. Як інформує видання "Коментарі", про це у себе в Facebook пише політичний експерт Олександр Юсупов.

"Шантаж? Сама ж Варшава поставила Брюссель перед дилемою: або дозволити одній з країн-членів ЄС безкарно підірвати фундаментальні принципи організації і тим самим проігнорувати внутрішній розкол, або ж посилити тиск на Варшаву, наприклад, позбавивши її надходжень коштів з бюджету ЄС, що може налаштувати польське керівництво блокувати рішення Євросоюзу з різних питань. Втім, Польща знає, що точно не буде позбавлена права голосу в Раді ЄС, тому що Угорщина, яка теж перебуває в подібному конфлікті з Брюсселем, не дасть такої ініціативи зелене світло ", - зазначив експерт.

Він додає, сценарій з накладенням штрафів або обмеженням доступу до фондів Брюсселя виглядає більш імовірним. Тим більше, що в минулому місяці цей інструмент вже довів свою ефективність, коли кілька регіонів Польщі відмовилися від статусу "зон, вільних від ЛГБТ" на фоні загрози скасування їх фінансування з боку ЄС. Але, крім Угорщини, відкрито підтримує Польщу ще й Литва, чий президент назвав фінансовий тиск на Варшаву "аморальним".

"Як повідомляють джерела видання Politico, позиція Франції теж не є твердою через прогрес її діалогу з Польщею в сфері атомної енергетики, а Німеччина побоюється ще більше ускладнити відносини після суперечок навколо "Північного потоку-2". Тут всім важливо задатися питанням: чи може загравання Польщі та Угорщини з євроскептицизмом привести до їх виходу з ЄС або навіть розпаду блоку?", - задається питанням експерт.

Юсупов підкреслює, зараз такого ризику немає, проте, як показав Брекзіт, закривання очей на подібні тенденції здатне привести до самих несподіваних результатів.

Також читайте на порталі "Коментарі" - прем'єр Моравецькій заявив, що Польща залишається в ЄС, але є одна умова.