Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Тільки близько третини мешканців Фінляндії впевнені, що членство в НАТО забезпечує надійний захист у разі воєнної агресії. Це майже вдвічі менше, ніж показували соціологічні дані півтора року тому. Такі результати були оприлюднені в новому дослідженні, проведеному на замовлення аналітичного центру EVA (Фінський форум бізнесу та політики), повідомляє Bloomberg.
Фото: Reuters
Однією з ключових причин зниження довіри стали неоднозначні заяви президента США Дональда Трампа. Він неодноразово ставив під сумнів безумовну підтримку союзників у рамках НАТО, що викликало занепокоєння серед фінів, які приєдналися до Альянсу з надією на міцні гарантії безпеки.
Фінляндія стала повноправним членом НАТО у 2023 році — це рішення було ухвалене після початку повномасштабної війни в Україні, як реакція на зростання загроз із боку Росії. Гельсінкі також узяли на себе важливу місію — охорону значної частини сухопутного кордону НАТО з РФ.
Основою системи безпеки НАТО є Стаття 5 Північноатлантичного договору, яка передбачає колективну відповідь у разі нападу на будь-якого члена Альянсу. Водночас кожна країна самостійно визначає форму й масштаби своєї підтримки, а механізм активується лише після внутрішньоальянсових консультацій.
Портал "Коментарі" писав, що Президент Фінляндії Александр Стубб після російського удару по Сумах закликав посилити санкції проти Росії. Фінський президент відзначив, що Росія продовжує варварську загарбницьку війну, а вбивством невинних цивільних у Сумах демонструє, що не поважає ні міжнародне, ні гуманітарне право.
Новини