Головна Новини Світ ЄС Словаччина поставила ЄС вимогу щодо військової підтримки України: про що йдеться
commentss НОВИНИ Всі новини

Словаччина поставила ЄС вимогу щодо військової підтримки України: про що йдеться

Ситуація розвивається у напрямку замороженого конфлікту, і це потребує обговорення правил подальших дій, стверджує Юрай Бланар.

сьогодні, 16:15
Поділіться публікацією:

Міністр закордонних і європейських справ Словаччини Юрай Бланар висловився проти ідеї, щоб Європейський Союз узяв на себе всю відповідальність за підтримку України у разі припинення військової допомоги з боку США.

Словаччина поставила ЄС вимогу щодо військової підтримки України: про що йдеться

Фото: з відкритих джерел

"Конфлікт не можна вважати завершеним, наприклад, шляхом повернення Україні контролю над всією територією", — зазначив Бланар.

В інтерв’ю агентству TASR він також нагадав, що Дональд Трамп під час виборчої кампанії говорив про плани припинити війну в Україні.

"Ми чекаємо на план від Трампа щодо вирішення цього конфлікту і готові взяти участь у його реалізації. Якщо деякі країни Євросоюзу вирішать продовжити військову підтримку України, це їхнє право, але ми відмовляємось від того, щоб Європейський Союз взяв на себе всю цю відповідальність", — додав він.

Бланар підкреслив, що Словаччина не надаватиме військової допомоги Україні. Він також вважає, що ситуація розвивається у напрямку замороженого конфлікту, і це потребує обговорення правил подальших дій.

"Потрібно проводити дискусії про те, як буде виглядати подальша ситуація. Але будь-яке припинення вогню, навіть тимчасове замороження конфлікту, є кращим варіантом, ніж подальше загострення, яке може призвести до ще гірших наслідків для України та Росії", — додав він.

Також варто зазначити, що словацькі опозиційні партії "Прогресивна Словаччина", "Свобода і солідарність" та "Християнсько-демократичний рух" знову ініціювали подачу вотуму недовіри уряду на чолі з прем’єр-міністром Робертом Фіцо.

Портал "Коментарі" вже писав, що низка польських ЗМІ опублікувала результати соцопитування, які засвідчили нібито значне погіршення ставлення до біженців з України серед поляків. Тимчасово повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасєвич в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня" заявив, що подібні опитування не є глибокими дослідженнями і їх не можна сприймати як наукові, але погодився, що певна втома все ж таки є.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини