СРСР-2 не вийде: ще одна країна СНД починає рух до ЄС

Уряд Вірменії схвалив законопроект про початок процесу вступу країни до ЄС

Уряд Вірменії на своєму засіданні схвалив проект закону "Про початок процесу вступу Республіки Вірменія до Європейського Союзу". Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє "NEWS.am".

"Законопроект про початок процесу членства Вірменії в ЄС було винесено на обговорення Національних Зборів як громадянська ініціатива, і тепер уряд має висловити свою позицію", - заявив міністр закордонних справ Арарат Мірзоян.

Міністр зазначив, що рекомендує дати позитивну відповідь щодо законопроекту. Він також зазначив, що останніми роками Вірменія та ЄС мали досить інтенсивні та динамічні відносини.

"Вони були дуже насиченими та охоплювали різні сфери. ЄС неодноразово висловлював свою рішучу політичну підтримку демократії у Вірменії. ЄС, по суті, бере участь у забезпеченні безпечного середовища навколо Вірменії. Я маю на увазі розгортання цивільної моніторингової місії ЄС", - сказав Мірзоян.

Міністр наголосив на тому, що ЄС також висловив готовність підтримати зміцнення економічної стійкості Вірменії. На його думку, ЄС має дуже багаті демократичні традиції та сильні демократичні інституції. Також у Євросоюз є вільним конкурентним середовищем із сучасною економікою.

"Ми також побачили ознаки того, що це можливо. Я маю на увазі початок лібералізації візового режиму та низку інших інструментів, які були застосовані або обговорюються з ЄС", - заявив міністр закордонних справ.

За словами прем'єра Вірменії Нікола Пашиняна, рішення про вступ Вірменії до ЄС має схвалити на референдумі. Але після схвалення урядом законопроект має також пройти голосування у парламенті.

Варто зазначити, що Вірменія поступово поглиблює співпрацю з Європейським Союзом. Європейський Союз підтримує прагнення Вірменії до демократизації та розвитку, зокрема через фінансову допомогу та програми реформ. Однак ключовим викликом для країни є необхідність балансування між європейським курсом та впливом Росії.

Геополітична напруженість у регіоні, зокрема конфлікт навколо Нагірного Карабаху, також гальмує інтеграційні процеси. Водночас, посилення співпраці з ЄС може стати для Вірменії важливим кроком до зміцнення незалежності та розвитку в умовах складних геополітичних обставин.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Лукашенко після сварки взявся миритися з Вірменією.