Стало відомо, скільки умов встигла виконати Україна для початку вступу до ЄС

Після року з моменту отримання статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу звіт ЄС показав скільки пунктів Україні вдалось виконати.

Цього тижня звіт Європейського Союзу вкаже скільки Україна змогла виконати пунктів від моменту отримання статусу кандидата на вступ до ЄС. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформаційну агенцію Reuters.

Минулого року Україна отримала статус кандидата на вступ до Європейського Союзу. Разом з ним перед Україною поставили завдання виконати сім пунктів для початку переговорів про вступ до ЄС. Як зазначають два джерела видання Reuters, що були ознайомлені з поки не опублікованим звітом ЄС, Україна наразі виконала два з семи пунктів програми.

"Прогрес є. Звіт буде помірно позитивним. Мова йде не про прикрашання реальності, а про визнання прогресу, наприклад, були гучні антикорупційні справи", - повідомляють особи, що переглядали звіт.

Кілька останніх місяців в Україні відбулись резонансні розслідування щодо корупції. Зокрема це стосується затримання голови Верховного суду за підозрою у хабарництві на суму у 2,7 млн грн.

Окрім боротьби з корупцією інші критерії включають реформи у судовій системі та правоохоронних органах, механізми для стримування олігархів, захист нацменшин та заходи щодо боротьби з можливим відмиванням грошей.

Звіт буде передано 21 червня всім представникам ЄС, а також розглянуто на зустрічі міністрів Європейського Союзу у Стокгольмі наступного дня. Звіт є проміжним, адже офіційна оцінка ЄС буде оприлюднена у жовтні. Україна очікує, що зможе виконати усі сім пунктів до грудня 2023 року та почати процес переговорів про вступ до Європейського Союзу.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що європейська розвідка озвучила скільки відсотків західної техніки втратила Україна.

Також "Коментарі" писали про те, як європейці ставляться до Росії: союзник, партнер, чи ворог.