Головна Новини Світ ЄС Як європейці ставляться до Росії: союзник, партнер, чи ворог
commentss НОВИНИ Всі новини

Як європейці ставляться до Росії: союзник, партнер, чи ворог

Громадяни двох країн ЄС вважають Росію своїм союзником.

9 червня 2023, 14:07
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Міжнародний аналітичний центр Європейська рада з міжнародних відносин (ECFR) провів дослідження громадської думки щодо того, ким є Росія для Європи. Виявилось, що дві країни вважають Росію своїм союзником. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на звіт ECFR.

Як європейці ставляться до Росії: союзник, партнер, чи ворог

Як європейці ставляться до Росії. Фото з відкритих джерел

Після повномасштабного вторгнення думки європейців щодо Росії змінились, раніше більшість розглядали її як партнера, однак тепер схильні вважати суперником чи ворогом. Однак більшість громадяни двох країн, а саме Болгарії та Угорщини, досі вважають Росію партнером або союзником. Таких в Угорщині виявилось 59%, а в Болгарії 62%. 

Серед опитаних громадян країн ЄС, найбільша частка тих, хто вважає Росію ворогом виявилась у Польщі – 72%. На другому місці опинились данці – 69%, а на третьому — шведи, з показником у 68%.

Середній показник у Європейському Союзі, які оцінюють Росію як ворога, або суперника складає 60%. Проте 25% населення ЄС вважає, що Російська Федерація є для них союзником, або партнером. Ще 15% не визначились.

Як європейці ставляться до Росії: союзник, партнер, чи ворог - фото 2

синій — союзник, який поділяє наші інтереси та цінності; блакитний — необхідний партнер, з яким ми повинні стратегічно співпрацювати; сірий - не знаю; рожевий — суперник, з яким треба конкурувати; червоний — ворог, з яким ми конфліктуємо.

Також ECFR порівняли зміни, які відбулись у сприйнятті європейців Росії. На графіку зображено, скільки відсотків жителів країн ЄС сприймали Росію як суперника та ворога у 2021 та у 2023 роках.

Як європейці ставляться до Росії: союзник, партнер, чи ворог - фото 3
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що прем'єрка Естонії розповіла, чи обговорює НАТО відправку військ в Україну.
Також "Коментарі" писали про гіпотезу варлордів, яка вказує на те, що буде з Росією після війни.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини