Статус кандидата в члени ЄС для України: які нюанси і чи наважиться Європа
Експерти розповіли, чого очікувати від ЄС щодо надання статусу кандидата для України
У своєму вечірньому зверненні 8 червня президент України Володимир Зеленський приділив чимало уваги євроінтеграції України. У тому числі подякував президенту Польщі Анджею Дуду, який поїхав у європейське турне переконувати лідерів країн надати Україні статусу кандидата в члени ЄС. 9 червня. І повідомив, що поспілкувався з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, запевнивши, що Кандидатство України в ЄС буде на користь Європи. Як оцінюєте перспективи України отримати статус Кандидата на майбутньому саміті – наприкінці червня?
Членства в ЄС чекає багато років не лише Україна, а й Туреччина
Директор Київського інституту мирних досліджень, професор, політексперт Андрій Мішин нагадує:
В Україні, наголошує експерт, ситуація як у Туреччині (якщо процитувати відомий мем із комедії "Джентльмени удачі"), але з одним важливим фактором – через військові дії для ЄС територія нашої країни, м'яко сказати, "сіра зона", де не можна контролювати фінанси та реальну економіку з постійною загрозою дефолту.
У ЄС позиція щодо статусу для України є неоднозначною
Експерт аналітичного центру Kyivstratpro Тарас Семенюк упевнений, що рішення про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС – це політичне рішення. І якщо його буде прийнято, технічне почнеться автоматично, вважає він.
При цьому, наголошує він, Євросоюз надсилає нам позитивні сигнали. Так, 8 червня Європейський парламент переважною кількістю голосів ухвалив резолюцію про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.
Наразі, за його словами, м'яч на половині поля європейців. Яким важливо досягти консенсусу.
Як повідомляв портал "Коментарі", Європарламент ухвалив резолюцію щодо кандидатури України.