Військові ЄС готуються прибути до України: яке рішення ухвалять найближчими місяцями
ЄС активно обговорює відправлення інструкторів до України
ЄС продовжує аналізувати можливість відправлення європейських військових до України як інструкторів. Остаточне рішення можуть ухвалити найближчим часом. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Welt" з посиланням на конфіденційний звіт, в якому аналізуються позитивні та негативні наслідки такого рішення.
Видання зазначає, що Київ "рішуче вимагав" відправлення інструкторів у непублічному листі до головного дипломата ЄС Жозепа Борреля ще 31 травня. За інформацією видання, міністри закордонних справ та оборони Європейського Союзу вперше обговорять це питання у середині наступного тижня. Ця тема також обговорюватиметься у вівторок на зустрічі відповідальних послів ЄС у так званому Комітеті з питань політики та безпеки (PSC). Остаточне рішення має бути ухвалене не пізніше листопада.
У середині листопада мандат нинішньої Європейської тренувальної місії для українських військових (EUMAM UKR), яка досі проходила виключно на території ЄС і насамперед у Німеччині та Польщі, має бути продовжена на два роки. З цієї нагоди мандат може бути розширено, щоб у майбутньому включити навчання в Україні.
Перші неформальні дебати на цю тему вже відбулися у Брюсселі перед літніми канікулами у липні. Виникли два фронти, які поки що були непримиренними. Франція категорично хоче, щоб європейці виконали вимогу Києва та, окрім нинішньої підготовки, ще й навчали солдатів в Україні. Париж підтримують країни Балтії, Польща, Данія та Швеція. Федеральний уряд Німеччини у свою чергу проти навчання українських військових на місці. Берлін боїться подальшої ескалації та необачних ризиків. Позицію Берліна поки що поділяли Мальта, Австрія, Словенія та Угорщина.
У конфіденційному звіті, який отримали журналісти, йдеться про те, що нинішня підготовка українських новобранців, яка проходить на території ЄС, здебільшого базується на західних стандартах мирного часу і є відірваною від реалій війни в Україні. Тому українським солдатам часто доводилося доучуватися вже у бою після повернення з європейських полігонів. Крім того, за нинішніх умов навчання в Європі забирає багато часу. Тому відправлення інструкторів до України замість відправки новобранців до Європи наблизить навчання до реалій та заощадить час на логістику.
Читайте також на порталі "Коментарі" – у НАТО оголосили другий рівень небезпеки: такої загрози для Німеччини ще не було.