ООН критикує Латвію за тиск на російськомовні меншини. Що відповіли латвійці

Латвія нещодавно ухвалила закон, спрямований на поступове скасування навчання мовами меншин до вересня 2025 року.

Латвійська влада намагається зробити латиську мову єдиною в школах, що буде дискримінацією для етнічних груп у країні, де проживає велика чисельність російськомовних, вважають експерти ООН. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання Politico.

Минулого року Латвія ухвалила закон, який робить латиську мову єдиною для дошкільних установ та початкових класів, процес розтягнули до 2025 року.

"Згідно з міжнародним правом і регіональними документами, уряд Латвії зобов’язаний захищати та відстоювати мовні права національних меншин країни без дискримінації. Влада Латвії має роз’яснити суворі обмеження на освіту мовами меншин, що дорівнює її фактичній ліквідації", - відреагували експерти на такі дії латвійців.

На критику ООН відповів латвійський уряд, який зазначив, що кожна країна має право обирати заходи для ефективного захисту прав меншин.

"Латвія діяла сумлінно, поступово збільшуючи частку латиської мови як мови навчання в освіті та встановлюючи достатній перехідний період для набрання чинності поправками", - написав міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевич.

Латвія входила до Радянського Союзу та є домом близько 25% населення країни з майже 2 млн жителів. Уряд країни пояснює, що Латвія перебувала під радянською владою, де була політика русифікації, яка встановила російську мову як основну в школах. Саме тому новий закон є частиною широкої програми з дерусифікації та сприяє підтримці державної мови.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв слова Медведєва та реакцію Росії на поставки західних танків Україні.

Також "Коментарі" писали, що військовий злочинець керує російською допомогою в Туреччині.