Три держави НАТО були проти негайного членства України рік тому
Посол України в Литві заявив, що Україна змогла досягнути важливого результату на шляху до вступу в НАТО
Україна вийшла на новий рівень на шляху до вступу в НАТО. Рік тому лише три країни виступили проти негайного вступу до Альянсу. Про це заявив посол України в Литві Петро Бешта в інтерв'ю Укрінформу.
Він зазначив, що Україна поки не змогла досягнути максимально поставлених цілей, але важливий результат вже був досягнутий. Річ у тому, що державі вдалося залучити широку підтримку з боку урядів країн НАТО.
"Сказати ще п’ять років тому, що тільки три держави Альянсу будуть проти негайного здобуття Україною членства?.. Тоді це виглядало фантастичною ситуацією – ми завжди рахували голоси за нас. П’ять держав, потім дев’ять… У Вільнюсі ж коаліція чітко викристалізувала ситуацію: тільки кілька держав не підтримали запрошення нас до НАТО. Тобто ми вийшли на абсолютно інший рівень і зараз уже питання полягає в тому, щоби переконати ці кілька великих впливових держав", - сказав посол.
Також "Коментарі" писали про те, що Україна виконає одинадцять вимог Угорщини, щоб вступи в ЄС. Україна заявила про свою готовність повністю виконати 11 вимог Угорщини стосовно захисту прав національних меншин, що є необхідними для вступу до Європейського Союзу. Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час її виступу на першій Міжурядовій конференції щодо вступу України в ЄС.
Стефанішина підкреслила, що Україна неодноразово підтверджувала свою налаштованість підтримувати добрі відносини зі своїми сусідами, зокрема у питаннях, пов'язаних із захистом прав національних меншин. Вона зазначила, що Україна віддана наміру вирішити та втілити 11 питань, порушених угорською стороною, спрямованих на посилення захисту прав національних меншин, та продовжувати двосторонні консультації з Угорщиною в цьому напрямку.