Виграв суд: у ЄС скасують санкції проти Пшонки та його сина

Віктор Пшонка виграв суд ЄС щодо його виключення із санкційного списку.

Колишній очільник Генеральної прокуратури Віктор Пшонка отримав перемогу в суді Євросоюзу стосовно його виключення із санкційного списку.

Про це інформує Bloomberg.

Сьогодні в Генеральному суді ЄС заявили, що скасували рішення стосовно запровадження санкцій проти ексгенпрокурора та його сина Артема. Тут посилаються на помилку в оцінці та висловлюють сумнів в тому, що вона ґрунтувалася на достатньо "твердій фактичній основі".

Як сказано в рішенні Суду ЄС, не було зрозуміло, чи переконаний блок в тому, що представники української судової адміністрації поважають права щодо захисту в місцевому кримінальному провадженні.

Важливо, що Віктор Пшонка керував Генеральною прокуратурою України, коли президентом був Віктор Янукович, якого скинули за наслідками протестів на Майдані Незалежності починаючи з лютого 2014 року.

Віктор Янукович, генпрокурор та його син з іншими союзниками втекли до РФ та знаходяться в розшуку в країні.

Євросоюз ввів санкції стосовно майже 1800 осіб та організацій, коли РФ напала на Україну, почавши з анексії Криму в 2014 році та після початку війни в лютому 2022 року.

Проти Віктора Пшонки та його сина вперше були запроваджені санкції ЄС у 2014 році як проти осіб, що підлягають кримінальному переслідуванню в Україні за "розкрадання українських державних коштів та їх незаконне переміщення за межі України".

Колишнього генпрокурора обвинувачували в корупції, ставили за провину зловживання службовим становищем, розкрадання коштів. Після того, як Пшонка раптово покинув України, активісти зайшли в його особняк неподалік Києва, де знайшли предмети розкоші, а також ікони та вази.

До слова, оскарження санкцій у судах Євросоюзу може бути роками і нечасто приводить до довготривалої перемоги, тому що Рада ЄС неодноразово повторно ухвалює власні рішення після програшів в суді.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Британія зняла санкції з відомого російського олігарха