Саміт G20 без України: рішенню Індії аплодують у Кремлі
На саміт запросили представників 9 країн, які не є постійними членами G20
Незважаючи на те, що делегація Індії була присутня на зустрічі з врегулювання війни в Україні в Саудівській Аравії і тоді обговорювалося, що Україна може опинитися серед запрошених на саміт "Великої двадцятки", насправді очікування так і залишилися очікуваннями. Україну не внесли до списку запрошених країн. Саміт, що проходитиме з 9 по 10 вересня у Нью-Делі, відбудеться без участі України. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву зробив спеціальний секретар індійського головування в G20 Міктеш Пардеші, пише російський "РБК".
Журналісти поцікавилися у спецсекретаря, чи варто очікувати на візит президента України Володимира Зеленського на саміт? На це питання Пардеші відповів, що загалом у списку запрошених зазначено дев'ять країн, але України в цьому переліку немає. Натомість є Бангладеш, Алжир, Єгипет, Іспанія, Нідерланди, Оман та Сінгапур.
Пардеші також уточнив, що політичні моменти не повинні виходити на перше місце на майбутньому заході. Індія, як головуюча у "Великої двадцятці" країна, не вважає за правильне обговорювати шляхи врегулювання війни в Україні. Можливе обговорення наслідків "конфлікту", але не способи його врегулювання.
Читайте також на порталі "Коментарі" - під час зустрічі делегацій понад 40 країн Саудівської Аравії щодо обговорення формули миру України особлива увага була прикута до Китаю, який, судячи з даних зарубіжної преси, не просто направив туди своїх представників, а й виявив певний конструктив . Звідси деякі аналітики, зокрема представники Інституту вивчення війни (ISW), роблять висновок, що розбіжності між КНР і РФ по Україні посилюються. Сприяє цьому ще й недавній дипломатичний скандал між Москвою та Пекіном, спровокований грубими діями прикордонників РФ щодо громадян КНР. При цьому, хоч глава МЗС Китаю Ван І обговорив днями з російським колегою Сергієм Лавровим війну в Україні, якоїсь явної зміни позиції Пекіна не проглядається. Як і у заяві китайського зовнішньополітичного відомства за підсумками переговорів у Саудівській Аравії. Що можна сказати про китайський чинник російсько-української війни зараз? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.