Головна Новини Світ Німеччина Американські солдати зникли безвісти після навчань у Литві
commentss НОВИНИ Всі новини

Американські солдати зникли безвісти після навчань у Литві

Американські військові зникли безвісти на литовсько-білоруському кордоні під час військових навчань.

26 березня 2025, 17:05
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Литовська армія проводить масштабну пошуково-рятувальну операцію після зникнення чотирьох американських солдатів і однієї гусеничної машини неподалік кордону з Білоруссю. Інцидент стався 25 березня під час навчань на полігоні імені генерала Сільвестраса Жукаускаса в місті Пабраде.

Американські солдати зникли безвісти після навчань у Литві

Американські солдати зникли безвісти у Литві. Фото з відкритих джерел

За офіційною інформацією, сигнал про зникнення військових надійшов о 16:45. У відповідь литовські та американські військові негайно розпочали пошукові заходи, задіявши авіацію та підрозділи Державної прикордонної служби.

У Генштабі Збройних сил Литви заявили, що визначили ймовірне місце знаходження американських солдатів та посилили операцію додатковими ресурсами. Американська армія в Європі та Африці підтвердила, що зниклі солдати є військовослужбовцями 1-ї бригади 3-ї піхотної дивізії США, яка брала участь у навчаннях НАТО.

За даними видання LRT, зниклі могли пересуватися на гусеничному транспортері M88 – спеціальній бронемашині для евакуації військової техніки.

Командувач V корпусу США генерал-лейтенант Чарльз Костанца подякував литовській армії та рятувальним службам за оперативну допомогу.

"Я хотів би особисто подякувати Збройним силам Литви та працівникам швидкого реагування, які швидко прийшли нам на допомогу в наших пошукових операціях. Саме така командна робота та підтримка є прикладом важливості нашого партнерства та нашої людяності незалежно від того, які прапори ми носимо на плечах", — сказав Костанца.

Литовська влада утримується від коментарів. Представник збройних сил майор Гінтаутас Чюніс лише підтвердив, що зниклі військові є іноземцями.

"Є прохання військових і сил, які проводили навчання, проявляти обережність у цей час і не робити жодних коментарів. Дозвольмо всім виконувати свою роботу. Поліція та всі елементи, які повинні бути залучені, задіяні, ці розслідування залучені", — сказав Чюніс.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про добровольців зі США, які зникли безвісти на війні в Україні.

Також "Коментарі" писали, що брат віцепрезидента США Джей Ді Венса воював за Україну та критикує Трампа.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини