Мерц заявив про добрі новини для України після саміту на Алясці

Канцлер Німеччини вважає позитивним те, що Америка готова взяти участь у гарантіях безпеки України

США готові не бути осторонь, а взяти участь у гарантіях безпеки для України. Таку заяву зробив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц наступного дня після саміту на Алясці між президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Володимиром Путіним.

"І хороша новина полягає в тому, що Америка готова взяти участь у таких гарантіях безпеки та не залишає це лише європейцям", - заявив німецький уряд.

Відомо, що президент України Володимир Зеленський має зустрітися з американським лідером у понеділок у Вашингтоні, після чого має відбутися тристороння зустріч між Путіним, Трампом та Зеленським, аби досягти мирної угоди.

За словами Фрідріха Мерца, якщо вдасться досягти мирної угоди, це буде справжнім успіхом, адже вона набагато цінніша, ніж перемир'я.

Мерц вважає, що Трамп дав зрозуміти, що РФ швидше за все готова до проведення переговорів на основі лінії фронту конфлікту, а не меж українських областей, на які вона претендує.

"Це величезна різниця, тому що Росія претендує на території, які вона ще не окупувала", - наголосив канцлер.

Також політик висловив переконання, що не вважає, що Володимир Зеленський матиме такі ж труднощі, як у лютому, коли два лідери посперечалися перед світовими ЗМІ у Білому домі.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Володимир Зеленський відповів на ультиматум Дональда Трампа після виходу ЗСУ із Донбасу.

Також видання "Коментарі" повідомляло – зусилля президента США Дональда Трампа під час переговорів із російським диктатором Володимиром Путіним стали важливим кроком до припинення війни в Україні. Таку заяву зробив прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер, повідомляє Sky News.