Підніжка від Берліна в не найкращий час для України: що сталося

Уряд Шольца, схоже, став жертвою власної екологічної політики

Рішення канцлера Німеччини Олафа Шольца звільнити міністра фінансів Крістіана Лінднера призвело до розвалу коаліційного уряду країни, проклавши шлях до дострокових виборів та кинувши тінь на саміт Європейської політичної спільноти у Будапешті. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Telegraph.

Автори зазначають, що уряд Шольца, схоже, постраждав від тієї політики, яку сам і проводив. При цьому Лінднер закликав переглянути поетапну відмову від ядерної енергії та критикував нав'язливе прагнення Німеччини до чистої енергії. Результатом стало занурення Берліна в політичну невизначеність у надзвичайно невідповідний час.

"Німеччина стала найбільшим постачальником військової допомоги Києву в Європі, випередивши Британію, але має намір скоротити витрати в 2025 році, сподіваючись, що Україна зможе значною мірою фінансувати себе за рахунок позик з доходів від заморожених російських активів", - йдеться в статті.

На думку авторів, хоча вважається, що політичні потрясіння навряд чи вплинуть на поточні плани, вони швидше за все призупинять будь-яке потенційне збільшення підтримки в той час, коли Україні потрібно більше ресурсів, щоб зміцнити свої лінії фронту.

"Навіть побіжний погляд на витрати НАТО показує, що надто багато європейських країн були щасливі поводитися як неплатоспроможні. Ціна цього тепер очевидна для всіх, оскільки Європа сама не може гарантувати власний захист", - йдеться у публікації.

Як стверджує ЗМІ, ситуація в Україні у поєднанні з політичними потрясіннями в інших країнах має послужити "тривожним дзвінком про те, що країни не завжди можуть покладатися на те, що хтось заплатить за рахунками".

Читайте також на порталі "Коментарі" - плюси та мінуси від президентства Трампа: чи досягне він закінчення війни в Україні.