У Німеччині вже розпочалися торги за відмову від допомоги Україні
Нова популістська партія BSW стала лідером у трьох східних землях Німеччини
Нова ліва популістська партія Німеччини вимагає досить високу ціну за створення коаліції у трьох східних землях. Вони змушують "союзників" відмовитись від допомоги Україні. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише видання Reuters.
ЗМІ зазначає, що такі поступки ризикують підірвати проукраїнський консенсус у Німеччині. Вони також посилюють напруженість у федеральній коаліції канцлера Олафа Шольца у Берліні, яка й так висить на волосині.
Створений у січні Альянс Сахра Вагенкнехта (BSW) - єдина партія, яка виступає проти військової допомоги Україні, окрім вкрай правої AfD, яка є ізгоєм, оскільки інші партії відмовляються із нею співпрацювати.
Зазначається, що вересневі успіхи BSW на виборах у землях Бранденбург, Тюрінгія та Саксонія роблять його практично незамінним партнером для основних партій, які прагнуть створити коаліцію.
Сахра Вагенкнехт, популярний, але викликає розбіжності лідер, який хоче, щоб регіональні відділення його партії змушували всіх потенційних партнерів підписуватись під її антивоєнними позиціями як ціну за створення коаліції. Це призвело до того, що бранденбурзьке відділення соціал-демократів Шольца (СДПН) схвалило спільну заяву з BSW, в якій йшлося про наступне: "Війна не буде закінчена подальшими поставками зброї".
У заяві також критикується можливе розміщення американських ракет далекого радіусу дії в Німеччині, що викликало обурення в Берліні та незадоволення деяких членів СДПН.
ЗМІ зазначає, хоча уряди земель Німеччини не мають прямого впливу на зовнішню політику, позицію BSW було озвучено на тлі охолодження суспільства до підтримки України в критичний момент, коли Росія досягла успіхів на полі бою, а політика США щодо Києва залежить від виборів 5 листопада.
Маневри BSW також укріплюють традиційно русофільський лівий фланг СДПН, вважає Штефан Маршалл, політолог з Університету Дюссельдорфа.
Минулого місяця СДПН призначила генеральним секретарем Маттіаса Мірша, який, схоже, реабілітує Герхарда Шредера, колишнього канцлера, який працював у російській компанії "Газпром" і називає президента Володимира Путіна другом.
Читайте також на порталі "Коментарі" - правлячу партію Німеччини очолив соратник Шредера: що це означає для України.