Чи готові українці відмовитись від частини територій, заради членства в НАТО – опитування
Більшість українців проти "торгівлі" територіями, заради членства в НАТО
Незважаючи на те, що перші особи країни одностайно заявили про неможливість навіть дискутувати на тему стосовно готовності України обміняти окуповані території на вхідний квиток в НАТО, в мережі продовжуються активні обговорення даного питання. Соціологи "Active Group" вирішили поцікавитися у українців думкою – чи може бути доречною думка голови канцелярії НАТО Стіана Йенссена щодо готовності втратити частину території в обмін на безпекову парасольку НАТО для іншої частини країни.
Як виявилося, переважна більшість, а саме 66,5% українців категорично проти такого обміну. 14,2% наших співвітчизників все ж задумалися щодо даного питання та обрали відповідь "швидше так", тобто погодившись на такий розмін. Ще 8,8% обрали відповідь "швидше ні", тобто все ж відмовившись від даної пропозиції. 5,1% респондентів однозначно погодилися з такою пропозицією. Майже стільки ж, а саме 5,4% не змогли обрати жодної відповіді, зупинившись на варіанті – "важко відповісти".
Читайте також на порталі "Коментарі" - висловлена головою канцелярії генерального секретаря НАТО Стіаном Йенссеном ідея, щоб Україна відмовилася від частини територій, задля набуття членства в Альянсі викликала передбачуваний резонанс. Нею зацікавились у Росії, а в Україні жорстко розкритикували. При цьому в самому НАТО запевняють, що всі країни-члени блоку єдині у своїй позиції щодо повної підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Але, як відомо, диму без вогню не буває. Чому з'явилася (і вже не вперше) подібна вбивча для України та демократичного світу пропозиція? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Також видання "Коментарі" повідомляло - Столтенберг вперше прокоментував скандал із обміном території України на членство в НАТО.