Головна Новини Світ НАТО У Чехії вразили прогнозом щодо членства України в НАТО
commentss НОВИНИ Всі новини

У Чехії вразили прогнозом щодо членства України в НАТО

Запрошення України до НАТО у стислі строки видається нереальним

28 травня 2025, 11:35
Поділіться публікацією:

Президент Чехії Петр Павел висловив скептицизм щодо можливості швидкого вступу України до НАТО. В інтерв’ю для видання Politico він відзначив, що, незважаючи на чітку проукраїнську позицію своєї країни, швидке запрошення України до Альянсу наразі малоймовірне.

У Чехії вразили прогнозом щодо членства України в НАТО

Фото: з відкритих джерел

Павел пояснив, що одна з основних причин такої ситуації полягає у опорі з боку адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа, яка свого часу виступала проти розширення НАТО на схід. Це, за словами чеського президента, створило значні політичні перепони, які досі впливають на прийняття рішень у міжнародних колах.

Водночас глава Чехії наголосив, що незважаючи на поточні складнощі, країни-члени НАТО не повинні відмовлятися від ідеї прийняття України до Альянсу. Він впевнений, що вступ Києва не тільки посилить саму Україну, а й значно укріпить безпеку всього євроатлантичного простору.

Павел також закликав західних партнерів посилити тиск на Росію, особливо на економічному фронті. Він підкреслив, що Москва наразі стикається з серйозними внутрішніми проблемами, які можна посилити за допомогою суворіших санкцій.

"Ми повинні робити більше, щоб тиснути на Росію економічно", — заявив президент Чехії.

Цього літа, 24-25 червня, у Гаазі (Нідерланди) відбудеться саміт НАТО, на який запрошений президент України Володимир Зеленський. Водночас раніше повідомлялося, що деякі країни, зокрема США, не підтримують ідею його участі в офіційному форматі.

Сам Зеленський зазначив, що наразі існує багато різних сигналів щодо формату його участі у саміті, і Україна прагне отримати чітке розуміння свого статусу на цьому заході.

Як вже писали "Коментарі", Росія активізує підготовку до затяжного конфлікту в Україні, а також готується до можливого протистояння з НАТО. Про це свідчать зусилля Москви щодо збільшення виробництва безпілотних літальних апаратів і ракет, а також відповідна риторика російської влади, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини