В країнах НАТО граються з вогнем: яке рішення повинні ухвалити поки не пізно

Країни НАТО повинні врешті прийняти рішення про спільне патрулювання неба

В країнах НАТО "граються з вогнем", адже на їх території залітають то російські літаки, то безпілотники, говорить колишній посол України в США Валерій Чалий.

При цьому, дипломат підкреслив, що наразі від таких дій ніхто не постраждав, в тому числі завдячуючи ЗСУ, які збивають ворожі безпілотники та ракети.

"Але хто застрахований від російських вбивств? Якщо зараз проявити політичну волю і не чекати трагічної катастрофи - треба наважитися на спільне патрулювання неба. Хоча б на кордонах і на 200 км вглиб території України. Українська сторона в умовах війни погодиться на такі дії. Вирішуйте! Поки не пізно!" - написав у Фейсбуці Чалий.

В коментарях до свого допису він додав, що все ж налаштований оптимістично із приводу цього питання.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Україна говорила, зокрема, із Польщею щодо "закриття неба" над західною частиною країни. Говорилося навіть про те, що Польща може надати Україні протиракетну оборону. Якщо це станеться, це вважатиметься превентивним захистом, бо російські ракети летять у бік Польщі. Водночас, ключовим питанням у розгортанні такої протиракетної парасольки над західною частиною України буде виключно політична відповідальність Варшави. При цьому відомо, що головна потужність повітряних сил Польщі – це три ескадрильї F-16. Згідно з базою даних військових потенціалів країн Military Balance від британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень, основою повітряних сил Польщі становлять три ескадрильї F-16 Block 52, а загальна кількість цих літаків – 48. Ці літаки, що мають сучасні РЛС, здатні виявляти та супроводжувати малорозмірні цілі на тлі землі, такі як крилаті ракети.

Втім, Польща все ж не отримала підтримки у цьому питанні у союзників по НАТО, які вважають що такі дії можуть втягнути Альянс у безпосередню війну з РФ.