Наприкінці свого президентства Байден хоче ще одне перемир'я: з ким у нього відбулася розмова

За інформацією Axios, Байден штовхає Нетаньяху до ще одного перемир'я після угоди щодо Лівану

Президент США Джо Байден заявив у телефонній розмові прем'єр-міністру Ізраїлю Біньямину Нетаньяху, що після угоди про припинення вогню в Лівані слід зосередитися на досягненні угоди про звільнення заручників та припинення вогню в Газі. Як передає портал "Коментарі", про це зазначає видання "Axios" із посиланням на двох американських чиновників.

У матеріалі йдеться про те, що американські чиновники заявили, що Байден має намір продовжувати наполягати на укладенні угоди про звільнення заручників до свого останнього дня на посаді.

"Байден вважає, що нічого не робити і просити сім'ї заручників чекати до 20 січня було б безумством", - сказав один із помічників Байдена в інтерв'ю виданню.

Двоє американських чиновників сказали, що розмова між Байденом та Нетаньяху відбулася незабаром після того, як Ізраїль схвалив угоду про припинення вогню у Лівані. Розмова тривала кілька хвилин, і єдиною темою, яка порушувалася, крім Лівану, була угода про звільнення заручників та встановлення режиму припинення вогню у Газі.

"Зараз ми маємо можливість. Давайте звільнимо заручників", – сказав Байден Нетаньяху, за словами американських чиновників, які стверджують, що прем'єр-міністр відреагував позитивно і сказав, що хоче спробувати.

Ізраїльські та американські офіційні особи заявили, що угода про припинення вогню в Лівані збільшує шанси на укладення угоди щодо Гази, навіть якщо вона передбачає лише реалізацію першого етапу запропонованої угоди та звільнення лише частини заручників.

Високопоставлений міністр ізраїльського уряду повідомив, що Нетаньяху зацікавлений у тому, щоб домогтися часткового звільнення заручників, яке не зобов'язувало б його погодитися на припинення війни та повне виведення ізраїльських сил із Гази.

ХАМАС вимагає, що будь-яка угода має включати припинення війни та повне виведення Армії оборони Ізраїлю з Гази.

Опоненти Нетаньяху, серед яких багато сімей заручників, звинувачують його в тому, що він підриває угоду заради власного політичного виживання.

Байден та його команда публічно покладають відповідальність на ХАМАС та звинувачують його в тому, що він перешкоджає досягненню угоди. Але у приватних розмовах президент та його помічники також покладають частину відповідальності на Нетаньяху.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Ізраїль та Ліван домовилися про перемир'я: реакція України.