Зусилля Москви та Тегерана в Сирії коту під хвіст: які проблеми тепер можуть чекати на РФ
Те, що сталося в Сирії, серйозно вплине на геополітичний статус Росії в регіоні
Повалення режиму Башара Асада в Сирії завдало кремлівському диктатору Путіну однієї з найбільших геополітичних невдач під час перебування при владі. Про це пише The New York Times. Про стратегічну політичну поразку Москви говорять і в Інституті вивчення війни. Чи справді у Путіна "трапився свій Афганістан", коли російські війська змушені залишати Сирію? Чи правильно говорити про серйозний геополітичний удар по Росії? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Окрім фактора геополітики, є ще фактор геоекономіки
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі говорить, що він би не називав подію "другим Афганістаном" для Росії. Експерт вважає це перебільшенням, бо гарантом збереження режиму Башара Асада була не лише Москва і не лише особисто Володимир Путін, а й той самий Тегеран.
За його словами, якщо Путіну не вдасться домовитися про збереження своїх баз, Росія втратить вихід до Середземного моря та де-факто регіон Атлантики, бо Босфор контролює Туреччина. Відповідно, Чорноморський флот не може бути швидко передислокований до регіонів Середземного моря.
Максим Ялі звертає увагу, що, крім геополітичних розкладів, є ще фактор геоекономіки.
Зусилля Москви на Близькому Сході пішли пішли в нікуди
Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос вважає, що ми фактично стаємо свідками унікального процесу, коли з попелу громадянської війни з'являється нова сирійська нація. Адже тепер уже точно можна сказати, що сталося унікальне явище, коли режим Асада, який десятки років вважався правлячим у Сирії, остаточно впав.
Іран та Росію експерт називає головними невдахами у цій ситуації.
Читайте також на порталі "Коментарі" – союзник Путіна розпочав контакт із новими політичними силами в Сирії: деталі.